Pep Guardiola - Mág moderního fotbalu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Všechno, co je ve fotbale právě moderní, spočívá na konceptu dokonalého využití prostoru hřiště, držení iniciativy a míče jako předpokladu střelecké nebezpečnosti, rychlém získání míče, zvláště v užitečných prostorech. Zastáncem této filozofie je jeden muž: Pep Guardiola. Tento muž se stal pojmem moderního fotbalu – jako hráč i jako trenér. Coby režisér hry ve středu pole legendárního „Dreamteamu“ získával pod vedením Johana Cruyffa začátkem devadesátých let s Barçou jeden titul za druhým. Jako trenér pak hru krátkých přihrávek ještě zdokonalil a pozvedl ji na novou úroveň. Ve čtyřiceti letech už dosáhl snad všech úspěchů: V roce 2009 získal dokonce „Sextuple“ – vítězství v šesti různých soutěžích. Kdo vlastně je Pep Guardiola a jaké je tajemství jeho úspěchu? Autoři se rozhodli důkladně prozkoumat osobnost tohoto muže. Hovořili s jeho přáteli i spolupracovníky včetně trenéra španělských mistrů světa Vicenta del Bosque. A spolu s nimi vyprávějí příběh, o jakém by se nikomu nesnilo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220811/big_pep-guardiola-mag-moderniho-fotbalu-2Xn-220811.jpg 3.97
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Pep Guardiola - Mág moderního fotbalu

snílkařka
08.02.2020

Za mě 3*:-).Pep Guardiola je klidný muž s myslí fotbalového učitele, který se nezapomenutelně zapsal do síně těch nejlepších trenérů fotbalové špičky.Kouzelnik nevím ale odborník zelených trávníků a fotbalu určitě ano(•‿•)

koci.utd
09.01.2017

Tohle má do normální knihy hodně daleko. Je to v podstatě zamilovaná óda na jednoho španělského chlapce. Autor si Guardiolu opravdu oblíbil, což v některých pasážích působí až trapně. Kniha je nesmírně zaujatá a líbit se může snad jen nesoudným fanouškům Barcelony.