Horečnatý sen

Horečnatý sen https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71084/bmid_horecnaty-sen-lw9-71084.jpg 4 259 40

Pendergast série

Pomsta není sladká. Je nevyhnutelná! Před dvanácti lety, dva roky po uzavření sňatku, odjel Pendergast se svou manželkou Helen na loveckou výpravu do Zambie. Oblastní komisař se na Pendergasta obrátil se žádostí o pomoc. V jiném loveckém táboře lev s velmi zvláštní barvou hřívy napadl a zabil německého turistu. Zbývalo jediné řešení – lva zabít. Pendergastovi se tedy vydali na místo. Při akci Helen Pendergastová zahynula. Po dvanácti letech však vychází najevo, že Helen někdo zavraždil. Kdo to byl? A proč to udělal? Vedla Helen Pendergastová dvojí život? Pendergast se s D’Agostou pouští do pátrání, při němž odhalí podivné skutečnosti ze života své manželky.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery

prostě Pendergast ;-))
mám je ráda všechny

iveta3689
23.10.2016 4 z 5

Pendergast nikdy nezklame a jeho metody mě prostě baví. Navíc jsme se zase dozvědeli něco víc o jeho manželce.

Elea
05.07.2016 5 z 5

Čtivá kniha, zajímavá zápletka okořeněná tajemstvím Pendergastovy ženy, těším se na pokračování.

coquus
15.12.2015 4 z 5

Skvělý začátek další trilogie s agentem Pendergastem. Děj má spád, dobře se to čte a už se těším na další díl.

lampernaqui
11.11.2015 4 z 5

Po delší době jsem se pustil znovu do tajemného agenta a jeho další trilogie. Bavil jsem se náramně, knížka přečtena během chvilky. Zajímavé prostředí bažin, tajemství Pendergastovy manželky a všechno namícháno v příjemný koktejl.

Radza
16.04.2015 5 z 5

Parada. Trosku me teda prislo divny, ze Aloysius se moc nestara od Constance, ale melo to spad a atmosferu. Deme na Chladnokrevnou mstu...

Dodee
02.02.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla za necelé dva dny. Má poutavý děj a určitě si ráda přečtu ještě něco z této série. Akorát jsem se občas začala ztrácet ve jménech :). 90%

BukaJ
20.01.2015

Nejsem kritik, Childa i Prestona mám rád ale....! Dlouhou dobu mi bude vrtat hlavou, než pochopím 91% hodnocení této knihy. Jestli se spisovatelé L. Child a D. Preston nestřídali po každé kapitole při psaní této knihy, nebo dokonce během ní a to aniž by si jeden po druhém přečetli, co napsal ten druhý, tak tomu nerozumím... Změť nelogických situací. Jednoduše řečeno, kdyby byly nelogické prvky v knize odstraněny, kniha by musela být napsaná, buďto úplně jinak, nebo by se Pandergast s D´Agostou možná dobelhali zuby nehty k 50 stránce. Chtěl bych si pamatovat, jaký dezert si dal neznámý člověk před 12 lety v bufáči. Je pravda, že tam patrné vysvětlení spisovatelů bylo, ale takové vysvětlení jde vytvořit vždy a za jakýchkoli podmínek. A že taková vysvětlení byla v knize za každým rohem... V knize se vyskytovala z mého pohledu strašná spousta věcí, přes které zkrátka nejede vlak. Pandergast s D´Agostou mi přišli jako Bud Spencer a Terence Hill v největší slávě, kdy jim vše tak náramně vycházelo, ale to mi až tak nevadilo, jinak by to totiž bylo napínavé ještě méně, čehož bych se opravdu bál. Začátek byl slibný, konec kde se vše bohudík nějakým způsobem dořešilo rovněž nebyl úplně nejhorší, i když byl nelogický. Resp. od strany 280 jsem se musím říci lehce začet, ale to už bylo poněkud pozdě, vezmeme-li v potaz, že konec tancoval na straně 350. Konec, k němuž nemělo ani dojít. Avšak polekal jsem se, když jsem zjistil, že je nedořešený.. Neříkám, že mě nezajímá, jak to dopadne, ale nezajímá mě to natolik, abych četl znovu něco podobného v dalším díle, tudíž budu muset být, /Bohudík/ pouze zvědavý. Popřípadě se jednoduše nějakého odvážlivce zeptám, jak to všechno dopadlo. Inu, nebudu toto dílo hodnotit hvězdami. Nechci kazit možná dobré dílo, které mi nejspíš absolutně nesedlo... Ale musím konstatovat, že pro mě to byl HOREČNATÝ SEN ! Z toho musím subjektivně usoudit, že název je opravdu brilantní...

MorbidCuriosity
30.11.2014 4 z 5

Takový ten typ knihy, kdy když už máte naprosto jasno v tom, co se stalo a proč, přiletí špendlík nové události, který vám balónek jistoty propíchne. Přesně takový je Horečnatý sen.
Pendergast jednoho dne zjistí, že jeho žena byla zavražděná, že její smrt nebyla nešťastná náhoda. V tom okamžiku se v agentovi probudí člověk, kterého jsem do té doby neznala. Ač si vždycky šel za svým hlava nehlava, vždycky to dělal s ledovým klidem. Jakmile ale šlo o jeho zesnulou ženu, byl jako kůň s klapkama na očích. A právě tenhle Pendergast se mi moc líbí. Ze začátku je vše trochu zmatené, když se plete lékařství s ornitologií a já nevím čim vším dohromady, ale postupně si společně s agentem začnete dávat dvě a dvě dohromady a blížíte se k pravdě, nebo alespoň prozatímní pravdě.
Celkově bych tyto tři knihy vztahující se k jeho ženě (Horečnatý sen, Chladnokrevná msta a Dva hroby) prozatím přirovnala ke knihám o Pendergastovu bratrovi Diogenovi. Tyto knihy týkající se Pendergastova osobního života jsou zkrátka poněkud odlišné od těch, ve kterých se zabívá nějakým "klasickým" nebo alespoň trochu oficiálnějším případem. Což jim ovšem neubírá na kvalitě.

kocour_mikeš
28.02.2014 3 z 5

Čtivé, napínavé, ustálená kvalita v sérii Pandergast, dávám 60%.

drbohlav
27.09.2013 5 z 5

jestli správně počítám, tak je to 10.díl a řekla bych, že je nejlepší. Je to asi tím, že celá kniha je o Pendergastovi. Ale výborné

Hespik
27.08.2013 5 z 5

i mě chybí trohu více napětí které je tak silné v Relikvii

horvis
15.08.2013 5 z 5

Pravda, na hororou část si tam nevzpomínám, ale i tak je to opravdu povedená kniha.
Mám přečteno 10 z 11 Pendrgastovek a z mého pohledu se kvalita série s díly 8,9,10 zvyšuje.
Npaříklad mě moc nebavily díly uprostře Pekelná síla, Tanec smrti, Kniha mrtvých.
Díly: Kolo temnoty, Hřbitovní tanec, Horečnatý sen - jsou minimálně o třídu lepší.
A to, že žávěř je zpola otevřený a vybízí k pokračování mi nevadí, spíš o to větší motivace rychle si sehnat
poslední díl této série.

Kortexo
06.03.2013 4 z 5

Velmi napínavá a dobře napsaná detektivka.Boužel pro mně, tam chybí ten horor.I přesto je Pendergast opět výborný.

gotham
13.02.2013 4 z 5

Horečnatý sen má úžasné tempo, neustále se něco děje, člověk se opravdu nenudí. A byť se zde najde pár nelogičností a i agent Pendergast se nechová jako profík, hodnotím tuto knížku velice kladně. 80%

rose
12.06.2012 4 z 5

Jako relaxační čtení beru. Když jsem přistoupila na to, že čtu pohádku pro dospělé s neprůstřelným agentem v hlavní roli, který je kombinací Sherlocka Holmese a kapitána Klose, ani chvilku jsem se nenudila. Jen ta zápletka už mi ke konci připadla trošku únavně neustále zaplétaná a kombinovaná. A konec mě trochu zaskočil, neboť jsem se nedočkala očekávaného....no to už bych prozradila moc pro ty, kdo to ještě nečetli. Docela ráda si přečtu ještě něco z této řady.

čef
21.05.2012 5 z 5

Originální, poutavý a trochu bizardní příběh vyprávěný lehkým stylem. Dokáže opravdu vtáhnout do děje.

Salinka
18.01.2012 5 z 5

Já to bohužel za jednu sobotu nestihla :-) čtení mi trvalo déle, ale spíše z nedostatku času než že by mě nezaujala. Série Pendergast mě velmi baví a už se těším na další knihu, konec této knihy je zase poněkud "otevřený" :-) souhlasím s Fabienne, že fantazie autorů je bezedná a pořád stále stejně napínavá. Jen tak dál!

vladka2104
30.10.2011 5 z 5

Taky jsem knihu přečetla za sobotu. Čtivá, napínavá, přesně podle mého gusta.

Fabienne
06.06.2011 5 z 5

Knihu jsem přečetla za sobotu a ani vlastně nevím jak ...:-) Miluju knihy tohohle typu - když zemřel Michael Crichton, smutnila jsem a dumala nad tím, jestli existuje nějaký autor, který by mi ho aspoň trochu mohl nahradit. A potom jsem náhodou objevila Douglase Prestona a Lincolna Childa ... Přečetla jsem všechny jejich knihy, které u nás vyšly a jsem nadšená. Jejich fantazie je bez hranic a doufám, že toho napíšou ještě hodně(mimochodem tato kniha je úvodní z "The Helen trilogy"). Kdo by chtěl o A. Pendergastovi vědět víc, může se podívat sem:

thrillery

Autoři knihy