Pecka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ray a Bron tvoří pár již několik let. Když se později v jejich společném životě objeví Rayina malá neteř Nessie, vnímají obě ženy její přítomnost jako šanci vybudovat si vlastní rodinu, jež je naplňuje nesmírným štěstím a radostí. Samy totiž nemají se svými rodinami, a především pak se svými sestrami, zrovna nejlepší vztahy. Bron se musí vypořádat se vztekem své mladší sestry Grace, která se na ni zlobí za to, že před pěti lety opustila domov i přísnou křesťanskou výchovu. Ray naopak neustále svádí bitvy se svou starší sestrou, svobodnou pracující matkou Amandou, které se nelíbí, že její dcera tráví čas ve společnosti Rayiny transgender přítelkyně Bron. Vztah, který dříve pro Ray i Bron představoval spásu a záchranu před rodinami, které je nedokážou přijmout takové, jaké jsou, se ale postupem času rozpadne. A právě v tomto okamžiku se hlavní protagonistky obrací na své sestry a pokouší se opravit zpřetrhaná pouta. Prázdnotu, kterou obě po rozchodu cítí, tak zaplňuje jiná láska, která dokáže být nesmírně hluboká i naplňující, přestože ji život dokáže velmi těžce zkoušet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469330/big_pecka-sbI-469330.png 4.219
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Pecka

Romča11
24. června

Líbilo se mi, že tenhle komiks zpracovává a pojednává o velmi důležitém tématu a to je duševní zdraví. Oceňuju, jakým způsobem je to rozebráno a podáno. Úplně jsem se díky tomu do příběhu vžila a hltala jsem každou stránku.
Dále se mi velmi líbilo, že je to lgbtq+ komiks, jelikož hlavní hrdinky jsou na začátku příběhu pár. Je to zde bráno naprosto přirozeně, nikdo se nad tím nepodivuje.
Postavy byly skvělé, krásně do příběhu zapadly, seděly v něm a některé mi dokonce byly dost sympatické.
Při čtení mi příběh většinou krásně odsýpal, ale v jednu chvíli se mi už příběh zdál zdlouhavý, vytrhla jsem se ze soustředění a začala se koukat, kolik stránek zbývá do konce. To mě lehce zklamalo.
Celkově se mi komiks velmi líbil a rozhodně bych ho dál doporučila.

SynD
29. ledna

3,5*

doporučuju nečíst text výše ani internetové recenze, obsahují spoiler.

upřímné a civilní vyprávění o složitosti vztahů a nefunkčních rodinách mi znepřístupnila kresba Lee Lai; jakoby uvízla na půl cesty mezi anonymizující schematičností Chrise Wareho a bující divokostí (až obludností) Charlese Burnse. fungovala pro mě jen u holčičkového skřeta, u dospělých postav bránila jakékoli citové investici. a ve spojení s poměrně jemnou a zastřenou narací výtvarný styl zkrátka způsobil, že mi osudy postav zůstaly fuk.

a ano, LGBTQ+ literatury a komiksů zejména není nikdy dost. na to, abych ale utíkala na zahradu odpalovat oslavné petardy (podobně jako autoři externích recenzí), to není. Lee Lai si nicméně pohlídám, zajímá mě, jak se bude vypravěčsky vyvíjet.