PeaCePill

PeaCePill https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369677/mid_peacepill-PNw-369677.jpeg 5 1 1

„Mám pro sebe stovky jmen. A tak jako mám ráda jména, mám ráda i slova. Proto je říkám dokola a znova. Tohle je tedy příběh o slovech. Posílám svoje holuby a vrabce do tvojí poštovní schránky za očima. Stejně neviditelná jako jejich křídla je i linka, která všechny tyto básně spojuje a dělá z nich příběh. Ta linka jsem já, vyprávím ti můj příběh a posílám tedy sebe a svůj kmen, aby bystrým zrakem přivedl ke mne každého, kde ve mne uvidí střípek sebe. Nechť tě slova dovedou na tvou cestu.“... celý text

HematomMyokardu
01.08.2019 5 z 5

Autorka je i přes svůj útlý věk svědkem kruté všudypřítomnosti reality a jejich každodenních křivd.
Svým vlastním způsobem se tedy snaží vylíčit pocit útěchy, který nabízí se svými roztaženými pažemi svět drogové závislosti.
Nespravedlivě neobjevená Apolla Raroia Kendragon se se svýma dětskýma očima snaží přiblížit čtenáři své dojmy a obléká si masku české Christiane F., aby vtělila své pocity do poezie dítěte ve světě narkotik.
Osobně doporučuji.

Autorovy knížky