Pchjongjangská akvária

Pchjongjangská akvária https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343201/bmid_pchjongjangska-akvaria-Ze2-343201.jpg 5 102 25

Kniha Pchjongjangská akvária Kang Čchol-hwana (spolupracoval Pierre Rigoulot) je prvním osobním a literárně zpracovaným svědectvím o životě v Severní Koreji, které bylo na Západě publikováno, a nepokrytě ukazuje absurdní a vylhané kulisy této poslední bašty stalinismu. Její autor sugestivně vypráví vlastní životní příběh od návratu rodiny z japonské emigrace v polovině šedesátých let, několikaletého pobytu v prominentní pchjongjangské čtvrti přes desetileté uvěznění celé rodiny v koncentračním táboře Jodok až k propuštění a úspěšnému útěku přes Čínu do Jižní Koreje. Kniha Pchjongjangská akvária byla již přeložena do mnoha jazyků a vzbudila nebývalý ohlas.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Fra (Agite/Fra)

Les aquariums de Pyongyang , 1999

valentýna
14.08.2012 5 z 5

Bloumala jsem po knihkupectví a hledala levnou a útlou knihu, která by mi byla společníkem na dlouhé cestě. Stála 90,- Kč, což rozhodlo, že se mnou poletí, protože jsem ji nechtěla vozit zpět domů, ale po celý měsíc jsem jí těch 15 000 km opatrovala jako oko v hlavě a nerozloučila se s ní, vrátila se se mnou domů, tak na mě zapůsobila a již jsem jí četla 2x. Skvěle napsaná kniha, která vás nenechá na pochybách jak je tento režim zvrhlý a mělo by jí číst co nejvíc lidí.

keroro
26.07.2012 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Strhující příběh o událostech, které se odehrávaly a bohužel stále dějí. Doporučuji jí komukoliv, ať už se zajímá o Severní Koreu, nebo ne.

Petrvs
18.02.2012

Autentický příběh člověka, který strávil 10 roků (ve věku 9 - 19 let) v severokorejském koncentráku. Syrová nepřibarvovaná záležitost se země, která spojila stalinistickou myšlenku s korejskou důkladností. Tak trochu Orwell naživo. Z toho asi zatrne nejvíc. Orwell je fikce. Nacistické koncentráky jsou minulost. Tábor Jodok v Severní Koreji je realita a současnost.

Knížka, kterou bych doporučil každému a její četbu takřka nařídil zejména sympatizantům se severokorejským režimem a nejrůznějším duševním mrzákům, kteří posílají kondolence tamním vůdcům. Zajímalo by mě, jak by kondolovali po měsíci stráveném v Jodoku - tedy za předpokladu, že by dokázali tak dlouho přežít...

bibi.r
30.07.2011 5 z 5

Úžasná kniha. Bylo pro mě zajímavým poznáním, že když člověk nemá možnost srovnávat a utvořit si vlastní názor, tak si může o takových "zrůdách" jako jsou Kim Ir-sen a Kim Čong-il myslet, že jsou to hrdinové.

bookworm
03.05.2011 5 z 5

Autobiografia bývalého severokórejského väzňa v tábore Jodok. Pasáže o živote v lágri sú také strašné, že sa tomu ledva dalo veriť. Väčšia časť knihy je o živote v lágri, veľmi zaujímavo je vykreslený vzťah medzi Kóreou a Japonskom a samotný život kórejských prisťahovalcov v Japonsku a ich pohnútky na návrat do Severnej Kórei. Napísané je to veľmi prístupným štýlom, rýchlo sa číta.