Pavoučí měsíc

Velký úspěch Království stínu „donutil“ R. Knaaka k napsání další knihy s nekromancerem Zaylem a jeho věrným společníkem Humbartem. Hnán nočními můrami spěchá lord Aldric Jitan do ruin tajemné hrobky, kde, jak doufá, probudí strašlivé zlo, které tam spí už od pádu Tristramu. Temnota šířící se zemí přitahuje tajemného nekromancera Zayla, který nakonec pronikne do Jitanových plánů – aniž by ovšem věděl, že všechny události dal vlastně do pohybu jeden z jeho bratří. Když nyní na obloze vychází Pavoučí měsíc, odporný pavoučí démon, Astrogha, se připravuje přivést na svět své služebníky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398/diablo-pavouci-mesic.jpg 4.189

Diablo (4.)

Moon of the Spider (2005)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vazba knihy:brožovaná (paperback)
ISBN:80-86354-81-4

Zelený_Drak
19.09.2017

Nejčtivější kniha ze série! Ale zároveň plná údalostí, které jsou nejvíc přitažené za vlasy. Bohužel, Knaak se zase rozjel a hází postavy tam, kam potřebuje a jak potřebuje. Je to samý "Angelus ex machina" a "Daemon ex machina". Ve hře by to asi fungovalo perfektně, ale v knížce to dost drhne.

Salene Nesardo je "pro změnu" rusovlasá čarodějka a ráda obléká zelenou. Pro jednou to ale nebyly jen šaty ale i kalhoty a blůzy. Z Knaakových hrdinek patří spolu s nekromancerkou z Dědictví krve k těm zajímavějším. Bohužel je ale zcela nelogicky nejvíc ze všech postav v Pavoučím měsíci zmítána dějem sem a tam prostě proto, že autor to tak potřebuje.

Zayl a Humbart jsou fajn postavy a i díky nim se to dobře čte, ale bohužel prakticky nic nemůže plně vyvážit wendiga (v dnešní době znouzectnost, orli jako univerzální záchrana fungovali poprvé a naposledy u Tolkiena) a to, jak Salene dělá jednu hloupost za druhou.

koci.utd
16.10.2015

To, co původně byla nenáročná četba do MHD, se brzy proměnilo v neskutečnou jízdu, od které čtenář nemůže odtrhnout oči. Pro Knaakova fanouška nezbytnost.

Etelea
11.09.2015

Taky mám ráda Zayla a jeho věčného společníka. Děj se mi líbil. Doporučuji, určitě to není ztráta času.

SiuxBeast
17.04.2014

Velmi dobré a jak už tu psali jiní Zayl s Humbartem jsou takovou třešničkou na dortu

Anodyne
10.08.2013

Mohlo to být průměrné fantasy o pavoučí invazi, ale Zayl s Humbartem úroveň posunuli o výše. Krom toho i čtvrté Diablo (Knaakovo třetí) nabízí nové sympatické postavy z rodu Nesardo - Selene a Sardaka.

yank3e
13.01.2013

V tomhle dílu Diablo série se opět vyskytuje Zayl (no jo, moje oblíbená postava :D), takže patří mezi ty lepší. Ale vážně, čte se to příjemně, jen nesmíte srovnávat kvalitu s díly, která patří na jinou úroveň.

Brutius
08.04.2012

Tuto knihu jsem četl ještě před přečtením Království Stínu a teď je mi to trošku líto, protože přece jenom dost prozrazuje jak předchozí kniha končí. Velice příjemná četba, jen doporučuji číst chronologicky, až po Království Stínu ;-)