Pavilón beznaděje

Pavilón beznaděje https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59076/pabilon-beznadeje-59076.jpg 2 3 1

Psychologický román z prostředí psychiatrické léčebny v Bohnicích.Vyřešení všech svých problémů si slibuje od milostného vztahu k jedné ze sester, kterou ale nakonec zklame. Výčitky svědomí ho přivedou k zamyšlení nad svým postojem k okolnímu světu a nakonec nalezne smysl vlastní existence v pomoci těm nejpotřebnějším.

Zorka
25.05.2013 2 z 5

Román z prostředí Psychiatrické léčebny v Bohnicích, kde autor sám nějakou dobu pracoval jako ošetřovatel. Kniha je více věnována životu ošetřovatelů, než že by byla náhledem do problematiky psychických nemocí, od psychologického románu jsem čekala víc, tento je na mě příliš "plochý". Trošku mi vadila to citová lhostejnost, která prolínala dějem, jako by život člověka nic neznamenal a život pacienta psychiatrické léčebny už vůbec ne. Kniha byla napsána krátce po revoluci a podle mého z ní ještě čiší ten "socialistický" pohled na duševně nemocného člověka, který byl vyčleněn ze společnosti.

psychiatrické léčebny

Zdeněk Mareš