Pavel Šmok: Choreograf s duší básníka

Pavel Šmok: Choreograf s duší básníka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517909/bmid_pavel-smok-choreograf-s-dusi-basnik-4Xa-517909.jpg 4 1 1

Publikace se soustředí na charakteristiku jeho tvorby v různých obdobích, ať to byla experimentální 60. léta plná hledání nových tvarů a témat, později lyrické choreografie oslavující hudbu českých skladatelů, nebo tanečně divadelní kusy. Z nejslavnějších choreografií Pavla lze vyjmenovat například Listy důvěrné, Sinfoniettu, Zjasněnou noc, Trio g moll, Americký kvartet, Z mého života, Po zarostlém chodníčku, Stabat či Holoubka.... celý text

radusak9806
11.06.2023 4 z 5

Další zcela objektivní recenze na knihu L. Kocourkové. (Ne vážně, kdyby to Kocour posral tak to napíšu, Kocour ale naštěstí nic neposlal :))
Jsem duší technik stavař. O Pavlu Šmokovi jsem dodnes nevěděla nic. Přesto nebo možná právě proto, jsem si čtení o jeho práci užila. Co teprve, kdyby mě osobnost P. Šmoka zajímala. Kapitoly jdou chronologicky, dobové recenze se prolínají s faktickými pasážemi. Styl psaní je čtivý i pro lajka jako jsem já, vložené fotografie jsou pěkným doplňkem textu. No nemůžu si stěžovat, teda můžu, ale nemám na co.
Kocoure teď k tobě:
1) S každou knihou se zlepšuješ. Nese to tvůj osobní styl a opovaž se opustit ty černobílé obálky :)
2) Knihy mi koncepčně nesedí do knihovny, budeš jich muset napsat tolik, aby zaplnili poličku.
3) Příště ať mám knihu v databázi založenou, když ti píšu ty hodnocení. Jinak to bude za poplatek (čti dortík).

20. století divadlo tanec Pavel Šmok

Lucie Kocourková