Paul McCartney – Blackbird

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Životopis legendárního člena skupiny Beatles Paula McCartnyho nahlíží i do zákulisí složitých osobních vztahů hudebníků pop-music.

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95492/paul-mccartney-black-95492.jpg 4.25
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Votobia
Orig. název

Paul McCartney, Blackbird, 1992

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Paul McCartney – Blackbird

EvaPitáková
28.08.2015

Osobně hodnotím knihu jako velmi průměrnou...
Autor v ní chce sice dokázat, že skutečně zná pravou tvář Paula McCartneyho, ale některé věci tomu tak úplně nenahrávají. Teď nemám ani na mysli správnost některých informací (plně respektuji to, že byla knížka napsána v devadesátých letech, kdy nebylo vše ještě tak úplně ověřeno), jako spíš autorův pohled na některé postavy z McCartneyova okolí.
Kupříkladu se jedná o jeho snoubenku a manželku: Paul dlouhou dobu chodil s herečkou Jane Asherovou, kterou má spisovatel očividně velmi rád. Takže přirozeně za rozpad v jejich vztahu může především Paul a Jane ze všecho vychází jako věrná čistá partnerka, co ho nikdy nepodváděla a byla mu zcela oddaná. Naproti tomu jeho žena Linda vychází jako sice věrná manželka, ale špatná matka (soudě podle jednoho vynadání své dceři) a vůbec žena, která si ho nevzala tak úplně z čisté lásky (kvůli nepochopenému vtipu z dopisu, jenž Linda poslala své kamarádce).
Dále jsem také pozorovala, že i když autor oznamuje každý jeho dobrý zákrok, dává si spíše záležet na jeho špatných vlastnostech. Čtenář pak má z Paula McCartneyho spíše špatný dojem.
Hodně se v knize podepsaly také "historky" od Dennyho Laina a jeho manželky Jo Jo, kteří v té době McCartneyovi nemohli vystát...
Z té dobré stránky ale musím uznat, že se spisovatel snažil a že má jistě hudebníka, jehož životopis napsal, velice rád. Jsou zde některé informace (i když jsou možná nějaké nepravdivé), jež se v jiných biografiích nepíší a tudíž se člověk, když zavře obě oči nad tím, co jsem zkritizovala, dozví řadu nových věcí!

Doporučujeme

Edith Piaf
Edith Piaf
Byly jsme tam taky
Byly jsme tam taky
Vím, jak chutná vzduch
Vím, jak chutná vzduch
Elon Musk
Elon Musk

Štítky

Paul McCartney, 1942 hudba rock

Autor a jeho další knihy

Geoffrey Giuliano
americká, 1953

Kniha Paul McCartney – Blackbird je v

Přečtených7x
Doporučených1x
Knihotéce8x
Chystám se číst2x
dalších seznamech1x