Pátý rozměr

Pátý rozměr https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28577/paty-rozmer-28577.jpg 4 18 4

Deset povídek z žánrové sféry science fiction představuje odvážné výlety do krajiny obrazotvornosti, kde platí lidskému poznání rozkrytější, fantastickými možnostmi oplývající přírodní zákony a omezující rozměry času a prostoru nejsou nepřekonatelné. Spisovatel těží z napětí dobrodružných zápletek, jež jsou způsobeny střetáním člověka s mechanismy, které sám vytvořil. V těchto obrazech příštích potencí civilizace však autora zajímá především postavení člověka a jeho schopnosti vyrovnat se se svými výtvory.. zdroj: legie.info... celý text

Literatura světová Povídky Sci-fi
Vydáno: , Mladá fronta

Poprzez piaty wymiar , 1969

Lele61
24.01.2024 4 z 5

Deset určitě nadprůměrných povídek polského autora sci-fi, který bohužel českému čtenáři není příliš známý. Čtivě napsané příběhy se zajímavými nápady nesporně přináší řadu námětů, které nás přimějí k hlubšímu zamyšlení. Všechny povídky (napsané v letech 1963-1968) mají kvalitativně velmi solidní a vyrovnanou úroveň a nenajdeme zde žádnou vyloženě slabou. Pro fanoušky sci-fi stojí za to se s tvorbou tohoto spisovatele seznámit.

Terror
28.01.2023 3 z 5

Kniha povídek, které mne příliš nezaujaly. Veskrze jde o podobná témata a jednotlivé povídky tak nějak splývají. Nejlepší je schematický Biohazard aneb „šílených vědců není nikdy dost“ a nejhorší Druh homo sapiens aneb „když kopie zkopíruje kopii, vznikne kapie“.

arcs
24.02.2022 5 z 5

Až teď vidím, že je starší než já! Pro mě taky jedna z prvních scifáren. Úžasná atmosféra, kterou si doteď pamatuju. Kolik se toho dá na malém prostoru povídek. Sakra dobrá.

PetrCepek
13.12.2019 5 z 5

Má úplně první sci-fi kniha někdy ve dvanácti, která nasadila laťku proklatě vysoko. Při pozdějším opětovném čtení jsem tam sice několik slabin objevil, ale znáte to - první je většinou nejlepší.

Část díla

všech 10 částí díla