Patřičný: Monografie

Patřičný: Monografie https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54539/bmid_patricny-monografie-657752ef36d1e.png 5 4 3

Publikace obsahuje vývoj tvorby a díla Martina Patřičného, který je veřejnosti znám i z televizního seriálu Kus dřeva ze stromu. Součástí jeho monografie je nejen náčrt uměleckého vývinu a dozrávání autora, ale i galerie jeho obrazů a artefaktů ze dřeva, které přítahují čtenáře svojí teplou vtahující barevností. Publikace svým zaměřením volně navazuje a doplňuje předcházející vydání Patřičného knížky "Dřevo krásných stromů." Obsahuje též rozhovor Martina Patřičného s Evou Kaiserovou. Editorkou monografie je Amálie Maurer.... celý text

jan26
06.11.2012 5 z 5

Monografie je především zaplněna velkým počtem obrázkových ilustrací. Ty jistě ocení všichni fanoušci autora.

avana
21.10.2012 5 z 5

Právě jsem tuto knihu dočetla. Určena je všem, co milují vůni a krásu dřeva.
Je plná obrázků děl autora, ale také fotografií z osobního života. Mimoto je doplněna bohatými texty (například: o motivaci k tvorbě) a rozhovory.
Přesto že je kniha zaplněna ze 2/3 fotografiemi a z 1/3 textem, určitě bych ji doporučila.

mikolas
02.10.2012

Kniha je tvořena několika kapitolami, je zde velké množství fotografií. Ty ukazují průřez tvorby autora a jsou doplněny texty, rozhovory. Doporučuji všem, kteří mají rádi dřevo a umění.