Pátračka Gilda a Jezerní panny

Pátračka Gilda a Jezerní panny https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/4043/bmid_patracka-gilda-a-jezerni-panny-TRl-4043.PNG 5 140 26

Pátračka Gilda Joyceová série

Talentovaná pátračka Gilda je zpět a i tentokrát nechá vyniknout své výjimečné detektivní schopnosti, přestože musí opustit své úžasné převleky (do katolické školy se jaksi nehodí...). Perspektiva nudných dní ve škole s ještě nudnějšími spolužačkami s růžovými stuhami ve vlasech se ale rázem změní, když Gilda zjistí, že na pozemcích školy údajně straší duch záhadně utonulé dívky. Podivné události se množí, a to je výzva pro každého detektiva s paranormálními schopnostmi, aby všemu přišel na kloub!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Gilda Joyce and the Ladies of the Lake , 2006

Any26
08.12.2023 5 z 5

Tahle knížka (série) mě v dětství hodně bavila. Gilda se mnou prakticky všude cestovala :DD

Macek71228
29.12.2021 5 z 5

Gilda nezklame nikdy, opět příjemné čtení.

Paris131
16.05.2021 5 z 5

Čtu od druhého dílu, protože ten první jsem zatím nesehnala. Ale u téhle série to není zase takový problém, protože mi přijde, že jsou to volná pokračování. Musím říct, že je to boží knížečka! Jako vážně, taková dětská dobrodružství se snad už ani nepíšou. Chvilku mi trvalo než jsem se začetla, to je pravda, ale pak už to bylo super. Gilda je skvělá postava. Je sebejistá, ale ne takovým tím arogantním způsobem, který vás naštve, ale takovým, který vás pobaví. :D
Místy je děj fakt až strašidelný a strašně se mi líbily i vedlejší postavy - jejich vtipné rozhovory. Nemyslím si, že knížka je jen pro malé holky, úplně s klidem jí může číst dospělák a dle komentářů to tak i je. :) Tahle kniha je tak dobře napsaná, že vůbec žádnou věkovou hranici řešit nemusíte. A troufám si říct, že kdyby kniha měla "dospělejší" obálky, tak opravdu osloví velkou škálu čtenářů. Za mě fakt paráda a hned se vrhám na další díl!

Knihomolka506
05.12.2020 5 z 5

Skvělé a napínavé pokračování malé holky, která se pomalu stává dospelejši a začíná studovat v soukromé škole. Tam jak brzo zjistí se stalo něco moc strašného. Existuje skutečně duch dívky, která zemřela na pozemku školy nebo jde o legraci anebo snad vyhružku?
Sérii úspěšně dočítám až letos, kdy jsem se dozvěděla, že kromě prvního dílu jsou další čtyři!

Micha-Él
25.07.2019 5 z 5

Gildu jsem četla jako malá a dosud si vzpomínám, jak moc se mi líbila. Příjemná strašidelná atmosféra, sympatická hlavní hrdinka a zajímavá duchařská zápletka - to vytvořilo báječně čtivou knížku, ke které bych se ještě ráda vrátila. :)

Janca001
15.04.2018 5 z 5

Tento díl Gildy mě bavil víc, protože byl i trošku o lásce a je tam více těch záhad a tajemství, takže mě to strašně bavilo. Doporučuji

Melancholie
24.08.2017 4 z 5

Přečteno znovu asi po 8 letech. Onehdy mě to bavilo více,ale je to povedéno dílo.

simi28
10.07.2017 5 z 5

Super kniha. Líbila se mi mnohem víc než první díl. Celá ta záhada je tajemnější a postavy propracovanější a tím pádem i uvěřitelnější. Pro mě je tato série srdcovka, protože jsem se do ní ponořila poprvé už v devíti letech a od té doby jsem jí četla asi čtyřikrát. Pokaždé zde najdu něco, co jsem jako mladší nepochopila, a proto mě to baví pořád dokola.
I když je to kniha pro děti, tak v sobě skrývá příběh, který by se bohužel mohl stát i ve skutečném životě.
Za mě je to úžasná série, jak pro děti, tak i pro starší, která se vyplatí přečíst.

AgnessN.R.
07.07.2017 5 z 5

No, co dodat. Když jsem někde sama, je tma, odněkud se ozývají strašidelné zvuky vždy si vzpomenu na Gildu a hned je mi líp:)
Za mě naprosto úžasná kniha.

Teri02
20.03.2017

Za mě naprosto skvělá kniha. Díky ní jsem se zamilovala do dalšího čtení.

Sardothiem
09.08.2016 5 z 5

Mnohem lepší než 1. díl! Škola Panny Marie Sedmibolestné a tajný klub Jezerních panen mě překvapily. Knížka ke konci dostala nečekaný zvrat, nechyběly tu ani zápletky a rozhodně byl tento díl napínavější!!! Jako většina uživatelů nedoporučuju číst před spaním :D

KaktusÁja
04.07.2016 5 z 5

Styl kterým je celá série napsaná vás vtáhne do napínavého děje a připadáte si jakoby jste vážně stáli vedle Gildy a celé to prožívali s ní a Wendy. Na první pohled se knížky zdají dlouhé, na začátku někomu i nekonečné ale jak už jsem říkala, vtáhne vás to do děje a když knížku zavíráte, stále ještě omámení a okouzlení tak se už tak dlouhá nezdá :)).

brčko-A
05.06.2016 5 z 5

Pěkná kniha,stejně jako první díl.

SeverusSnape
19.05.2016 5 z 5

Krásné.Gilda se nějak spojila s děctvím :)

svobonís
30.01.2016 5 z 5

Dobře napsaná kniha, opravdu stojí za přečtení.

Laduš17
21.10.2015 5 z 5

Nejhezčí ze Ságy pátračky Gildy. Mooooc pěkná knížka.. :)

Majda29
14.06.2015 5 z 5

Kniha mě velmi bavila, protože snad žádná kniha mě tolik nevtáhla do děje.Nemohla jsem ani na malou chvíli od ní odtrhnout oči díky ději který byl chvílemi až strašidelný. Vřele doporučuji.

Hafina
26.01.2015 5 z 5

Tuhle knihu už jsem jednou četl/a a moc se mi líbila,teď ji budu číst znovu ale určitě doporučuju!!!

Miška14.07
24.07.2014 4 z 5

Gildy miluju. Teto díl mi v nějakých momentech přišel "zamotaný" Ale celkem pěkný. A moc nedoporučuji číst toto před spaním

Marthas
10.03.2014 4 z 5

Tak trochu horor!.)

americká literatura pro dívky detektivky pro děti

Jennifer Allison
americká, 1966