Passacaglia

Passacaglia https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138554/mid_passacaglia-zDh-138554.jpg 4 3 1

Je vyprávění příběhu otázkou rytmu, melodie, kadence řeči, intonace hlasu? Kolika očima lze uvidět mrtvého muže na hnojišti? Existuje nějaký spolehlivý vypravěč? Experimentální próza Roberta Pingeta (1919–1997), poněkud netypického představitele francouzského nového románu, z roku 1969 inspirovaná původně barokním variačním hudebním útvarem.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Opus (ČR)

Passacaglie

Palivo
14.06.2020 4 z 5

Bon žur,

tak tohle byla zase jednou knížka z ranku Popletokatetepl, kdy vůbec nevím co se celou dobu dělo, akorát, že někdo nebo něco leželo na hnoji a nebo taky ne! Francouzský knížky jsou prostě stejně zapletený jako francouzský polibky. Poezie v próze mě občas nebaví, protože když chceš rohlíky, tak si taky nejdeš koupit chleba kámo, ale tentokrát to byla solidní myšlenková diskotéka se vším všudy - žádný uvozovky, skákání v čase a mezi postavami, to všechno a nonstop, až jsem omylem vystoupil na Palmovce. A tam bych teda neposlal ani svýho nejhoršího nepřítele, tedy brokolici a suši.

Za uvolnění myšlenkových šroubů dávám 8/10 a až ke mě přijde na návštěvu nějakej profesor z Fildy, tohle položím na stolek vedle Blanchota, Sančo Panza a Heigédera a řeknu ježišmarja pardon, tyhle braky používám jako podtácky snad vám to nevadí pane kápo di tuty fruty.

Robert Pinget
francouzská, 1919 - 1997