Pasažérka ekniha

Ochraň svou moc. Ukryj se v čase. Ztratila vše, co znala a milovala… Etta se proto vydává do neznámé země, kde se seznámí s Nicholasem, který uniká z dosahu mocného rodu v Koloniích. Navíc jí začnou pronásledovat agenti usilující o její život. Etta tak zjistí, že zdědila zvláštní schopnosti, o kterých nikdy neslyšela. Aby ochránila své tajemství i svůj život, bude muset cestovat nejen mnoho mil od domova, ale i do minulosti… Nepřátelské rody se ale nevzdávají a chtějí její moc! „Je to... výsledek jistého vztahu některých lidí k časové ose. Trvá to už tisíce let. Nemáme na to stroj, pokud chceš vědět tohle. Funguje to daleko... přirozeněji. Děda to slovo sice nemá rád, ale je to něco jako kouzlo. Naši předkové ovládali jedinečnou schopnost využívat trhliny v tkanivu času a těmi proplout do jiné éry. Jsou to přirozené pukliny, jaké najdeš všude na světě. Vždycky existovaly a naše rodiny jimi vždycky uměly procházet. Vlastně je to jednoduché, ale snaž se to pochopit,“ zavrtěla se Sophia ve snaze najít pohodlnější pozici. „Průchod ze středověké Paříže vede třeba do Egypta za časů faraónů. Vejdeš do trhliny jako do každého jiného tunelu a můžeš procházet mezi vchody.“ „Schopnost cestovat se dědí od jednoho nebo obou rodičů. Většinou to ale bývá jeden, protože naše řady řídnou a my si musíme hledat životního partnera mezi obyčejnými lidmi. Šance, že se člověk narodí jako cestovatel, je stále mizivější, ale ty jsi ten dar dostala od matky…“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318867/pasazerka-Iek-318867.jpg 3.7237

Pasažérka 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno (ekniha), CooBoo

Kniha Pasažérka

RadimWiniarski

No co si budem, pro moji věkovou kategorii tato knížka určená není, takže moje pocity můžou být vzhledem k mému věku zkreslené, nicméně když už se mi ocitla pod rukama a já se jí nějak zázračně dokázal prokousat, byl by hřích neutrousit pár hlubokomyslných poznámek.
První a asi nejzávažnější problém je chování hlavních postav. Nejen, že Vám žádná z nich není sympatická, ale romantická linka, která zde vzniká, je šíleně umělá a bez jakékoliv chemie. Ve zkratce, ať se prohodí všemožné láskyplné a romantické slova, tak to s Vámi nic neudělá. Proč taky fandit vyumělkovanému románku postav, které Vám nejsou sympatické že.
Druhý problém je absence příběhu. Na začátku je nám představen cíl cesty, přičemž zbytek knihy je našim úkolem se vždy dostat z bodu A do bodu B. V bodě B poté nalézt další vodítko, aniž bychom pořádně využili dané lokality a jít k bodu C. A takhle lítat z lokace na lokaci, začne být samozřejmě po chvilce už poněkud okoukané.
Poslední problém, který mě několikrát silně praštil do očí, byl na můj vkus až příliš velký počet pravopisných chyb, za které ale autorka samozřejmě nemůže.
Ale abych nebyl jen kritický, našlo se zde pár světlých chvilek, jako například zajímavá postava Hasana, nebo relativně dobře vysvětlený koncept skákání časem.
Můj šálek kávy však tato kniha nakonec asi nebude a tak se na druhý díl v nejbližší době chystat nehodlám. Jak jsem ale už zmínil na začátku, kniha je určena především mladším čtenářům a tak je možné, že nějakou pubertální holčinu chytne tato vyumělkovaná romanťárna za srdíčko. 40%

Luciasek31
02.12.2020

Kniha krásně ubíhá, cestování časem je prostě úžasné téma. Hlavní hrdinka vše zvládá s hravostí.

items
26.11.2020odpad!

Chcel som si oddýchnuť a prečítať niečo z iného súdka. Vydržal som 200 strán. Že to bolo celé naivné, to som tušil resp. vedel vopred, ale že to bude aj tak naivne písané. Neverím, že skutočná autorka má viac ako 16 rokov :).

Malarkey
22.10.2020

Pasažérka má super námět - hraje si s cestováním časoprostorem - což samo o sobě je super. Jenže je napsáno takovým tím teen stylem, kde je kladen důraz na pocity, vztahy (hlavně vztahy, což ve mně vytváří pocit, že kniha je určena spíše pro dámské publikum), a hlavně jsem půl knihy nevěděl, co je vlastně ten hybný základ příběhu a skutečnosti, že hlavní hrdinka Etta umí cestovat časem. Navíc přičtěte si fakt, že Etta není kdoví jaká sympaťanda a další skutečnost, že Nicholas je docela protivec, na kterém se také horko těžko hledá nějaká pozitivní emoce. Dočetl jsem to, ale jenom k úctě k autorce, druhý díl hledat nebudu. Cestování časem se dá zpracovat daleko lépe a zábavněji.

SknihouVrukách
17.10.2020

Kniha Cestovateľ má príjemne prekvapila a podľa niektorých recenzií som očakávala slabšiu knihu. V knihe máme dve hlavné postavy, ktoré mi veľmi sadli a podľa ich charakterov som si občas myslela, že sú starší ako v skutočnosti boli. Veľmi sa páčila téma cestovania v čase, ale dala sa z nej vyťažiť viac. Prišlo mi, že priemiesťnovanie nebolo vôbec vysvetlené a ani dobré popísané a chcela som vedieť o ňom omnoho viac. Miestami sa kvôli extrémne dlhým kapitolám dej vliekol, ale niektoré pasáže boli extrémne napínavé. Celkovo bol pribeh pekne zamotaný a vôbec som nevidela čo bude ďalej. Čo musím pochváliť je štýl písania autorky. Pani autorka do príbehu vložila také krásne umelecké opisy a veľa z nich som si musela zaznačiť. Celkovo jej štýl písania bol úžasný a veľmi dobre opísala romantiku medzi postavami. Páčilo sa mi ako medzi nimi bola chémia a ako to všetko krásne opísala a nebolo to odfláknuté a "cringe" ako v niektorých fantasy knihách. Ja vám knižku môžem odporučiť. Síce by som možno pár pasáži z príbehu vynechala a lepšie opísala fantasy stránku tak som si knižku veľmi užila. 3,5/5✨
Knižku som čítala vrámci knižnej štafety 'Rande s knihou' od @bookyworld

Lea_41
26.09.2020

Hezké téma na knihu. Etta by občas potřebovala pár facek. Další díl si asi nepřečtu..

Danago
01.08.2020

Zajímavý fantasy příběh o cestování časem. Určitě je pro mladší čtenáře, ale mě to docela bavilo. Určitě si přečtu druhý díl, protože chci vědět jak to celé dopadne.

Makaja
16.07.2020

První půlka mě bavila, pak to nějak ztratilo grády a ke konci jsem se do čtení nutila. Bohužel jsem si nezjistila, že to je zase série, takže konec nekonec..... Myšlenka zajímavá, ale nakonec takový průměr.