Pařížský polibek

Pařížský polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309729/bmid_parizsky-polibek-cd7-309729.jpg 4 113 44

Bohémská Paříž konce 19. století… Jessie, toužící stát se sochařkou, dostala příležitost učit se od samotného Augusta Rodina! Otevřel se jí tím nový, podivný i vzrušující svět, a především neuvěřitelná příležitost, v té době naprosto nevídaná. Záhy poznala novou přítelkyni Camille Claudellovou, která s ní studuje v mistrově ateliéru. Spolu se vášnivě vrhly do zkoumání pařížského polosvěta. Průvodci jim byli nekonvenční umělci jako Toulouse-Lautrec, malířka a modelka Suzanne Valadon, lesbická malířka Rosa Bonheurová či Camillin bratr, básník a dramatik Paul Claudel. Jessie se stává svědkem vzestupu a pádu skvělé Camille. Ta se během let etablovala jako vynikající sochařka, jejíž dílo se objevilo i na pařížském Salonu. Rozhodně se nevyhřívala na slunci odraženém od Rodina, propadla však zoufalé lásce ke svému učiteli. Jessie sama byla rozpolcena mezi povinností ke svému anglickému snoubenci a pokušením, které představoval svůdný umělecký kolega. Vztah Camille a Augusta trval mnoho let, jenže sochař odmítal kvůli milence opustit svou životní partnerku. Do hry vstupily žárlivost, zrada a paranoia. Ztýraná duše a dávné tajemství přivedli Camille až do ústavu choromyslných, kde nakonec prožila třicet let života.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

Paris Kiss , 2015

Šánka
04.12.2016 5 z 5

Nejdříve mě v knihovně zaujala ta nádherná obálka, poté nadchla anotace knihy, a teď po dočtení její úchvatný příběh.
Dostáváme se v něm do romantické Paříže na konci 19. století, do míst svobodomyslných nekonvenčních umělců, do bohémského světa na Montmartre. Je to barvitý příběh plný vášnivých emocí, přátelství, zrady, ale i odpuštění. Autorka se nechala inspirovat skutečnými postavami a mnohé jsem si po dočtení ještě dohledala, protože příběh jsem potřebovala nechat doznít.
Je t'aime, Paris !

veronika9143
16.11.2016 5 z 5

Pařížský polibek má přenádhernou obálku, určitě nezůstane bez povšimnutí. Dvě ženy na začátku života, velké kamarádství, převeliké umění a nesmíme zapomenout na lásku. Škoda jen, že přátelství nebylo u každého upřímné, láska bezúhonná a umění oceněné. Přesto kouzlo samotné Paříže, příběh inspirovaný skutečnými událostmi nenechá čtenáře chladnými. Knihu jsem zařadila mezi Top a doufám, že bude víc takových knih.

Alex.Barunka
08.11.2016 5 z 5

Velice působivý příběh založený na fikci i skutečnosti. Příjemně vykreslená atmosféra Paříže ke konci 19. století, která je ovládána přísnými konvencemi a dvě nadané umělkyně, které objevují svět, který pracujícím ženám nic neusnadňuje.
Příběh plný citu, emocí, lásky ale i zrady. I když jde spíše o takovou jednohubku, rozhodně ji nepodceňujte, protože je v ní obsažena síla lidských vztahů a věrnost přátelství.

petaSk
24.10.2016 4 z 5

Kdyby kniha nebyla vydána na Velký knižní čtvrtek, nevšimla bych si jí; obálka působí jak z červené knihovny. A Pařížský polibek do červené knihovny trochu patří. Je vidět, že knížku psala žena; kniha je nabitá emocemi, ve kterých se možná autorka možná až moc máchá na úkor děje, ale já si občas něco takového přečíst potřebuji. Spousta knih je v tomto ohledu až moc strohá a emoce ustupují před akcí. Je pravda, že z knihy dýchá Paříž plná umělců, kabaretů, nočních výletů a romantických přátelství, ale tato Paříž se mi zdá idealizovaná. Hrdinka se občas chová naivněji, než bych čekala oproti tomu, jak se dosud prezentovala, ale tato logika ustoupila potřebě jakéhosi červeno - knihovního zakončení, tak aby si některé čtenářky přišly na své. Schválně píšu čtenářky, protože ačkoliv kniha není z ranku prvoplánových romantických knih ani z druhu odstínů šedi, přesto právě důraz na emoce je to, co by mohlo mužských čtenářům činit problém. Ačkoliv toto není můj neoblíbenější žánr, kniha se mi líbila. Navíc mě donutila si vyhledat něco o umělcích jejichž jména byla v knize zmíněna a taky o Paříži konce 19. století.