Papírová vesnice

Papírová vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239950/bmid_papirova-vesnice-239950.jpg 5 7 2

Příběh o malé školačce, která pro své hračky postaví s tátou papírovou vesnici. Pro děti od 4 let. Vlaďka si nikdy nehraje s panenkami, zato má spoustu plyšáků a gumových zvířátek. Jednoho dne se rozhodne, že pro ně vyrobí něco hodně originálního, kam by je mohla uložit. A tak s tatínkem postaví na půdě papírovou vesnici. Do ní se posléze nastěhují všichni její kamarádi, což nejsou zcela obyčejné hračky. Umí totiž mluvit, hýbat se i přemýšlet. Např. jednou, když je Vlaďka ve škole a zvířátka se doma nudí, vypraví se za ní až do školy. A když má holčička narozeniny, nacvičí pro ni cirkusové představení. Vlaďka se s nimi zkrátka nikdy nenudí. Důležité je i to, že pro její hry mají pochopení rodiče, kteří si dobře pamatují, jací byli, když jim bylo tolik, co jejich dceři.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Le Village de papier

sanulllka
05.09.2017 5 z 5

Krásná knížka o holčičce Vlaďce a papírové vesničce. Tuhle knížku mám nejraději :)

bibi.r
15.02.2015 5 z 5

Mně se knížka líblila opravdu hodně :).
Vlastně, když jsem byla malá, byla jsem jako Vlaďka. Povídala jsem si se svými hračkami, jako by byly živé. Hrála si s nimi na školu atd. No jo, úděl všech jedináčků. Obávám se, že to povídání nahlas mi zůstalo do dnes :D.