Papierové reťaze

Papierové reťaze https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359478/bmid_papierove-retaze-EG9-359478.jpg 5 4 4

Láskavý príbeh o priateľstve, rodine a objavovaní vlastného miesta vo svete Katie a Ana sú nerozlučné priateľky, ktoré sa o všetko delia. O niektoré tajomstvá sa však nemožno podeliť ani s najlepšou kamarátkou. Práve v čase, keď jedna druhú najviac potrebuje, tajomstvá narúšajú pevné puto medzi nimi a začne sa trhať ako papierová reťaz. Aby jedna druhú celkom nestratili, musia sa prebojovať sieťou tajomstiev k pravde: za priateľstvo a rodinu sa oplatí bojovať.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (SK)

Paper Chains , 2017

Vknihách
24.09.2021 5 z 5

Od tejto knižky som očakávala príbeh v detskom duchu, keďže obe hlavné hrdinky, Katie a Ana, majú 10 rokov. Nepoznajú sa dlho, pretože sa Katie presťahovala do  mesta len nedávno a skrýva svoje rôzne tajomstvá najmä pred všetečnou novou kamarátkou Anou. Ana má otca hokejistu, čiže dcéra, ktorá vzhliada k svojmu otcovi bola tiež šikovnou hráčkou,no ale otec ich opustil. Mama sa s jeho odchodom vyrovnáva len ťažko a Anna na sebe nesie bremeno zodpovedného člena rodiny a stará sa o mladšieho brata. Celý príbeh sa odohráva v čase Vianoc čo je magické a zároveň, ja ako dospelý človek a ako matka,ma celý tento príbeh neuveriteľne rozcítil a bolo mi veľakrát až do plaču z osudov malých dievčat. Tým ako sa pasovali so situáciou, v ktorej sa ocitli nie vlastným pričinením, so svojimi túžbami a rozhodnutiami, za ktoré niesli zodpovednosť, boli pre mňa dokonalými silnými knižnými hrdinkami. Autorka nám tu ukazuje na životnom príklade Katie, aké to môže byť frustrujúce keď neviete odkiaľ ste a kam patríte.
Elaine si dokonale naštudovala náboženstvá a krásy ruskej kultúry, ktoré perfektne zakomponovala do deja.
Aj keď sa kniha odporúča čitateľom od 9 rokov, myslím si, že nejednému dospelému by mohla zanechať nejaké to posolstvo, pretože bola plná krásnych myšlienok.
~
"Môžete byť, čo len chcete, aj keď ste sa narodili v maštali alebo v nemocnici na druhom konci sveta. Dôležité je to, čo urobíte so svojím životom. A ako pomôžete ľuďom."

Jurajovamaka
07.03.2021 5 z 5

Celý príbeh sa odohráva počas Vianoc, určite odporúčam prečítať si ho počas sviatkov. Nezaberie veľa času a poteší dušu, prinesie tú rodinnú atmosféru a skutočnosť, že nech sa deje, čo sa deje, stále je tu niekto pre nás. A to, že rodinná láska je veľmi silné puto.
O D P O R Ú Č A M ❤❤❤

Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

Autorovy knížky

2017  95%Papierové reťaze