Panský klub

Panský klub https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304172/bmid_pansky-klub-KqC-304172.jpg 3 51 27

Dominik a Robert provozují luxusní Panský klub, který se drží jediné zásady, "Náš zákazník, náš Pán". Lilian Ganonová, mladá a zhýčkaná nezbednice, k tomu nevlastní dcera kandidáta na prezidenta, okusí tuto zásadu na vlastní kůži. Celý její svět se rázem převrátí vzhůru nohama, když se jednoho dne nedobrovolně ocitne v klubu a je nucena projít výcvikem na Společnici, aby byla následně doručena zákazníkovi. V ten samý moment se rozjede doslova hra o přežití a není vůbec jisté, jestli se jí podaří dostat pryč. Ve světě, ve kterém je lidstvo postihnuto nemocí, která zabraňuje rozkladu mrtvol a morálka lidstva je na svém absolutním minimu, není jisté absolutně nic. Panský klub je příběh odehrávající se v brutálním a zvráceném světě, ve kterém je hlavním uměleckým směrem Nekrotismus a sexuální touhy nabývají těch nejbizarnějších podob. A byť k tomu název svádí, rozhodně neočekávejte, že v rukou držíte erotický román, po kterém se budete červenat až za ušima. Na takové něžnosti není v Panském klubu místo. Pokud jste si mysleli, že jste již viděli a četli vše a nic Vás již nedokáže překvapit či šokovat, Panský klub Vás donutí tento názor přehodnotit.... celý text

Vendelina09
07.11.2016 4 z 5

Myslela jsem si, že pro tuto knihu nejsem cílová skupina a vyloženě jsem sbírala odvahu ji přečít. Zkrátka jsem si nedokázala představit, že žánr kombinující scifi a dosti krutou a místy až nechutnou dávku erotiky bych zvládla. Nicméně příběh samotný je postaven tak, že člověk nemůže přestat číst, protože ho prostě zajímá, co s tou či onou postavou bude. Oceňuji taky "odlehčující" prvky, u kterých si na chvilku oddechnete od šokujících částí. Místy jsem si říkala, že to je trochu přeháňka, ale komplexně jako prvotina se kniha ukázala jako kvalitní dílo.

Nikolaoss
31.10.2016 2 z 5

Jako prvotina nebyla kniha vůbec špatná a jsem zvědavá, co pan autor předvede příště.
Velice se mi líbila myšlenka GENu. Mutace, která nedovolí mrtvolám rozklad ani likvidaci ohněm. A také to, jak si s tím lidé dokázali poradit, ať už se jednalo o praktické způsoby nebo způsoby silně nechutné. Toto měl pan autor opravdu dobře promyšlené.
Trochu mě mrzelo, že se moc nerozvíjela myšlenka nekrotismu, jako uměleckého směru. Téma bylo zmíněno pouze na začátku a bylo fascinujícím způsobem nechutné a já na to byla hodně zvědavá.
Celkově nemůžu říct, že by mě příběh zklamal, i když podle ukázky jsem očekávala, že se bude ubírat malinko jiným směrem. Celkový styl psaní se podle mého názoru hodí k tématu a ladění díla, ačkoliv místy se zdá trochu kostrbatý. Na každé stránce se něco děje. Akce přichází rychle, u čtení jsem se nestačila nudit, ani ztrácet pozornost. V tomto tedy jednoznačné plus.

Mayya
25.10.2016 odpad!

Tak já nějak nevím. Recenze pode mnou píšou o originalitě a nepředvídatelnosti, ale já ani jedno v knize nenašla.
Zápletka je tuctová, nalezitelná snad v každém béčkovém filmu.
Předvídatelnost nastupuje už zhruba ve čtvrtině knihy a člověk dočítá jen pro to, aby prostě dočetl. Uznávám, že na konci jsem byla jedno velké WTF?! , protože jsem autorovu genialitu zjevně nepochopila. Pokud by byl někdo ochoten vysvětlit, budu ráda.
K tomu všemu se přidává absence korekce - na obálce je sice uvedeno jméno korektora, ale doporučuji chtít zpátky honorář, protože překlepy jsou to nejmenší zlo. Jakmile dojde na popis, je poměrně často potřeba číst text nejméně dvakrát, aby čtenář získal alespoň představu toho, co chtěl auto říct (například strany 135, 146,147, 157....). Plus gramatické chyby (třeba strany 104, 106 atd...). Problém je také v nadužívání zvratných i ukazovacích zájmen. Primárně v popisných pasážích, které díky tomu působí, že si ani sám autor není jist svou vlastní schopností nezmást čtenáře.
Nejvíc mi ale asi leží v žaludku neustálé opakovaní slov. Až příliš to čpí leností, a když už zápletky nejsou originální, alespoň ten styl psaní by mohl být.

Plusem rozhodně je, že se stále něco děje, nic netrvá déle než dva odstavce, takže člověk nemá ani moc šancí užít si to "zvrácené."

Co se postav týká, je to špatné. Nekonzistentní, ploché, nudné.

TLDR: Kniha šokuje pouze hodně špatnou korekturou, autorovou snahou o originalitu, která těžce troskotá a vykrádáním podprůměrných filmů.
Cílová skupina: 15-25, nečtenáři případně milovníci silných příběhů typu 50 Odstínů

LNaught
24.10.2016 5 z 5

Ačkoli přímo nenávidím sci-fi ,tak tato kniha pro mne byla opravdu zážitek, četla se sama a je vidět ,že autor má svůj osobitý styl psaní a nenechává se ovlivňovat zajetými konvencemi. Za mne je toto dílo originální s chytlavým dějem, vtipné a zvrácené. Není to další z těch knih ,kdy už v půlce víte ,jak kniha skončí a čtete jen z povinnosti,.Jen tak dál, budu se těšit na další díla tohoto autora

milunka21
24.10.2016 5 z 5

Vůbec nechápu komentář pode mnou, přijde mi, že slečna knihu vůbec nečetla, ale to je jedno. Za mě? Naprosto skvělá kniha, která se četla sama. Nic takového jsem ještě nečetla. Scény jsou tak výborně sepsané, že máte pocit, jako by se to dělo vám. :-D
Jsem ráda, že jsem našla autora, který vymyslel něco tak originálního a budu se těšit na další jeho knihy.

Sig
23.10.2016 odpad!

Největší literární průjem, jaký jsem kdy četla. Jako komedie, či parodie výborné, byla to první kniha, u které jsem se smála nahlas (a často).
Jinak příběhově neoriginální (vykrádačka rádoby šokujících scén a témat z jiných knih a filmů), nuda, překlepy (korektor asi za moc nestál) a časté špatné použití slov, takže ve výsledku věty nedávaly smysl.
Zápletka nulová, konec nepřekvapí.
Obsahově to nestojí za nic, napsané to také není dobře. Auvej...

Blaufik
19.10.2016 5 z 5

Opravdu jsem nečekala, že mě tato kniha až tak zaujme, ano, anotace byla lákavá a obálka to u mne vyhrála na celé čáře. Ale to, co na mě čekalo uvnitř knihy bylo naprosto úžasné.
Bylo to zvrácené, vzrušující, místy vtipné a já jsem se královsky bavila. Autor nesázel situace v knize tak, jak mu zrovna přišly pod ruku. Celý děj má úžasně promyšlený a propracovaný.

sexuální násilí

Autorovy knížky