Paměti Hitlerova tlumočníka

Paměti Hitlerova tlumočníka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364117/bmid_pameti-hitlerova-tlumocnika-pov-364117.jpg 4 6 6

Paul Schmidt, hlavní tlumočník předních nacistických politiků, Hitlera, Göringa a Ribbentroppa, ve své knize zachycuje v chronologickém sledu vývoj zahraniční politiky Třetí říše v desetiletí od roku 1935 do roku 1945. Svými osobními postřehy uvádí čtenáře do zákulisí četných jednání a politických rozhovorů nejvyšších představitelů Itálie, Německa, Anglie, Francie, Sovětského svazu, Japonska, Spojených států a mnoha dalších zemí. Český čtenář zde najde strhující líčení dramatických mnichovských dnů roku 1938, spojených s okupací části bývalého Československa.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Lukáš a syn (Barrister & Principal)

Statist auf diplomatischer Bühne , 1949

habs
17.03.2017 4 z 5

Bylo zajímavé vidět popis války z druhé strany včetně zákulisních jednání popsaných přímým účastníkem na německé straně. I když se autor měl spíše za obdivovatele demokracie než nacistu.
Pro mě byl nejlepší popisovaný rok 1938 - bylo poučné vidět co předcházelo Mnichovské dohodě - jak Angličané a Francouzi se s Hitlerem snažili za každou cenu dohodnout jen aby předešli válce. Napadení Polska pak už pro ně byla jen pověstná poslední kapka.

druhá světová válka (1939–1945) politické události meziválečné období

Autorovy knížky