Paměti Hitlerova tlumočníka

Paměti Hitlerova tlumočníka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211507/bmid_pameti-hitlerova-tlumocnika-pQu-211507.JPG 4 6 1

Kniha zachycuje v chronologickém sledu vývoj zahraniční politiky třetí říše v desetiletí od roku 1935 do roku 1945. Autor se nepozastavuje pouze u všeobecně známých událostí z tohoto období, jež měly celoevropský význam, ale uvádí čtenáře svými osobními postřehy do zákulisí četných jednání a politických rozhovorů nejvyšších představitelů Itálie, Německa, Anglie, Francie, Sovětského svazu, Japonska, USA a mnoha dalších zemí, jak je poznal při své činnosti oficiálního překladatele a tlumočníka německého ministra zahraničí.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Lukáš a syn (Barrister & Principal)

Statist auf diplomatischer Bühne , 1949

habs
17.03.2017 4 z 5

Bylo zajímavé vidět popis války z druhé strany včetně zákulisních jednání popsaných přímým účastníkem na německé straně. I když se autor měl spíše za obdivovatele demokracie než nacistu.
Pro mě byl nejlepší popisovaný rok 1938 - bylo poučné vidět co předcházelo Mnichovské dohodě - jak Angličané a Francouzi se s Hitlerem snažili za každou cenu dohodnout jen aby předešli válce. Napadení Polska pak už pro ně byla jen pověstná poslední kapka.