Paměti 2. Od Mnichova k nové válce a k novému vítězství

Paměti 2. Od Mnichova k nové válce a k novému vítězství https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230485/pameti-2-od-mnichova-k-nove-valce-a-230485.png 3 3 2

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Biografie a memoáry Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Orbis

Od Mnichova k nové válce a k novému vítězství

Bublinka78
31.03.2020 5 z 5

Kniha, která určitě stojí za přečtení pokud se o tuto etapu zajímáte. Ovšem je to náročné čtení. Není a nemůže být objektivní a ani netvrdí, že takovou je. Edvarda Beneše vnímám jako významného politika, skvělého diplomata. Překvapilo mne jak neskutečně dokázal v prvních chvílích odhadnout Němce, aby pak vzápětí totálně podcenil Rusko. Jenže je třeba dívat se okem tehdejším a ne dnešním. Úplně jsem hltala závěr, který nevychází z pera Edvarda Beneše a který se týká jeho styků s protektorátní vládou. Hácha byl pro mně vždy hrdinou, který obětoval sebe a zachránil mnohé. Nechápala jsem postoj Benešův. Po přečtení se s pokorou skláním před oběma pány. Byla to neskutečně složitá doba a netroufám si soudit kohokoliv, kdo v té době žil.

Abroš
18.03.2020 5 z 5

Další skvěle napsané paměti.Člověk v nich načerpá mnoho zajímavých informací.V té době jsem nežil,tak nesoudím.