Památky UNESCO

Památky UNESCO https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20422/pamatky-unesco-20422.jpg 5 1 1

Generální konference UNESCO, která se sešla v roce 1972 v Paříži, přijala 16. listopadu Úmluvu o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví. V tomto dokumentu jsou definovány statky, které mají univerzální hodnotu a zájem na jejich ochraně přesahuje národní zájmy. Jsou v něm také vymezeny povinnosti a práva smluvních států a ustaveny instituce, které mají naplňovat cíle této Úmluvy. O zápisu na Seznam světového dědictví rozhoduje volený Výbor světového dědictví, který také sleduje stav zapsaných lokalit prostřednictvím pravidelného monitoringu - jedné ze základních povinností smluvních států. Do uzávěrky tohoto vydání bylo na Seznam světového dědictví zapsáno 830 lokalit 664 kulturních, 162 přírodních a 24 kombinovaných, ve 138 státech světa. Kniha Miroslava Kroba s trojjazyčným komentářem představuje na fotografiích poklady České republiky.... celý text

MOu598
24.07.2017 5 z 5

Četla jsem v prosinci 2012. Podle mých poznámek:
Výpravná, reprezentativní knížka popisující všech 12 kulturních a 1 přírodní (Český ráj) památek UNESCO. Hodně barevných foto, text v češtině, angličtině a němčině.
Chtěla bych navštívit všechny české (zatím jich mám 8) a další po Evropě, po světě.