Palimpsest

Palimpsest https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164252/palimpsest-164252.jpg 4 4 2

Kniha volně navazuje na Martínkovu sbírku textů Nomad's Land. Jeho pokus (v původním slova smyslu) nastínit imaginární portréty cizince, nomáda a blouda, je autorovou završující úvahou o svém věčném putování a nesamozřejmosti lidské existence na konci tohoto století. Skládá se ze tří částí: - Cizinec - Nomád - Bloud

puml
07.03.2023 5 z 5

Nadčasový text, který s léty nabírá na síle a aktuálnosti. I když ono je to, o čem Martínek píše aktuální asi v každé době a režimu. Hutný text, který se asi ve své době minul se čtenářem. Martínek je nenápadný autor ve smyslu svého konceptu cizince-nomáda-blouda, který se neúčastní místních literárních šarád, navíc jeho esejistické psaní s francouzským švihem jde silně proti mainstreamu. Velmi dobré. Doporučuji.

Dax
26.03.2019 4 z 5

Martínkovo zhodnocení zkušenosti odcizení se společnosti, přes emigraci až po prozření, že svět začíná a končí hlavně v hlavě. Spousta citátů různých zajímavých lidí, jako doplnění jeho vlastních závěrů je dobrý bonus.