Padesát stínů Adama

Padesát stínů Adama https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215556/mid_padesat-stinu-adama-215556.jpg 2 192 53

Druhá strana nejlechtivější trilogie desetiletí Mr. Grey je krásný, bohatý, citlivý, tajemný a sexy. Zato Adam představuje našeho manžela, milence, přítele... Tato humorná parafráze však nepostrádá láskyplný nadhled.

Literatura světová Humor
Vydáno: ekniha ?

Cincuenta sombras de Gregorio , 2011

Surmei
29.09.2023 1 z 5

Ačkoli jsem několikrát poznala při popisu toho svého Adama a několikrát jsem byla naopak ráda, že tohle můj Adam nedělá, tak znovu to číst nebudu.
No jako odreagovačka budiž, přečteno za hoďku a s díky vracím.

pegasek
07.07.2022 3 z 5

Celkem pobavila

Baja333
15.11.2021 1 z 5

Prvních pár stránek bylo možná zábavných, pak ale kniha přešla spíše do trpnosti.

PetraCy
24.07.2021 4 z 5

Přečteno za odpoledne... oddechové čtení, humorné...

knihovníček0707
23.01.2021 5 z 5

správná parodie ????

Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Kniha velmi vtipně popisuje situace, které se týkají mnoha mužů a opravdu může říct, že jsem se u knihy pobavila, když jsem zjistila, kolik těch situací se týká třeba i mého partnera.

BarboraS96
13.01.2020 3 z 5

Přečteno velmi rychle. U knížky jsem se pobavila, za mě fajn oddychovka.

prochajda
05.08.2019 2 z 5

Humorné srovnávání Mr. Greye a typicky českého Adama...

NiNo
18.04.2019 odpad!

Po přečtení (naštěstí krátké) knihy mám jediný dojem: Autorka je kr*va. Promiňte, obvykle sprostá nebývám, tohle ale jinak vyjádřit nejde.

VAnna
09.02.2019 4 z 5

Při čtení jsem se dost pobavila, ale čekala jsem trochu víc, proto o hvězdičku méně. :D

Carolka409
23.08.2018 2 z 5

Nic moc. Očekávala jsem mnohem víc.

speciale88
18.07.2018 4 z 5

Nepobavila mě tak jako 50 stínů Evy, ale taktéž dobrá kniha.

andy_nejedla
25.01.2018 3 z 5

80% stínů je skvělých, zbytek jsou takové méně povedené, ale nápad na knihu je dobrý. :-)

baru_vosh
09.01.2018 2 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, sama bych si ji nepořídila. Přečtenou jsem ji měla asi za 2 hodiny. Místy jsem se zasmála, místy mi to přišlo trapné. Každá žena ví že neexistuje pan dokonalý jako je popisován a líčen Mr. Grey a právě proto, je možná knížka od E.L. Jamesové tak čtená.
Tato varianta mě nenadchla ale ani nezklamala. Taková rychlovka - od dechovka. Docela by mě zajímalo filmové zpracování...

makynka911
28.11.2017 4 z 5

Četla jsem všechny díly Odstínů a tohle srovnání s nimi se mi hodně líbilo.

Pobavilo mě, jak nereálný je vlastně Mr. Grey a jak moc reálný a hlavně dostačující je Adam, který žije vedle nás. Každá ho máme doma, každá v těch 50 stínech našla toho svého a asi by ho žádná nevyměnila, nemám pravdu?

Kniha je skvělá, přečtená za pár hodin, propracovaná v detailech stínů Mr. Greye a není v ní vlastně nic, co by nebyla pravda. Styl psaní se mi líbil, vyjadřování i ta správná dávka humoru a sarkasmu.

Body mínus akorát za délku, některé stíny mohly být propracovanější. Ale objednala jsem si druhý díl, takže si přečtu i o nás aby to bylo férové :)

Beatrisie
20.11.2017 3 z 5

Bavila jsem se :)

takana
01.11.2017 5 z 5

Kniha mě pobavila.

Coucouha
26.08.2017 3 z 5

Musím uznat, že jsem se opravdu bavila. Na knihu jsem sice slyšela velmi rozporuplné názory, takže jsem nic extra neočekávala, ale musím říci, že je to určitě vtipnější a čtivější, než kniha od E.L.James. Určitě si přečtu i "Evu" :)

Doubravka1975
01.02.2017 4 z 5

Vtipně napsané, já se pobavila

jitka7
13.01.2017 4 z 5

Mě tato kniha pobavila. Je to vtipné, reálné a skutečné. Musím říct, že jsem se asi častěji smála u popisu toho rádoby dokonalého Mr. Greye :))) ten mě pobavil snad ještě víc. Jak je to naprosto debilní a nereálné a fakt přehnané. A Adam, tak ten mě bavil, bylo to super. Není to zesměšňování chlapů, je to prostě realita, každý má doma kousek toho Adama a je fajn si to přiznat a umět se tomu zasmát. Přeci nejde zesměšňovat něco, co se ve skutečnosti děje. Takový chlapi jsou (každý v Adamovi najde něco, co má doma). Už se těším na Padesát stínů Evy, tam zase asi budeme popsané my Evy :))) a také se tam asi každá nějakým způsobem najdeme. Proč ne, podle mě je to daleko, daleko lepší, živější a čtivější než Padesát odstínů :))

parodie Padesát odstínů

Rossella Calabró