Pád Nipponu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Publikace zachycuje vývoj druhé světové války v Tichomoří v letech 1942–1945, od první porážky Japonska v bitvě u Midwayských ostrovů až do jeho kapitulace 2. září 1945. Předchozí publikace Cesta samurajů představila úspěšnou velmocenskou agresivní japonskou politiku, jež vyvrcholila útokem na Pearl Harbor a vyvolala tak počátek druhé světové války v Tichomoří, Pád Nipponu představuje další válečné období, v němž došlo k obratu ve válce. Sleduje události na válečném poli v období, v němž japonská armáda císaře Hirohita zaznamenává jednu porážku za druhou, důsledky pro civilní obyvatele Japonska po bombardování velkých měst, nesmělé pokusy japonské diplomacie najít východisko z války, jaderný úder na Hirošimu a Nagasaki. A samozřejmě také úlohu císaře, dvorských kruhů, vojenského velení, jejich vzájemné intriky. V závěrečné kapitole pak svízelnou cestu ke kapitulaci a nakonec její přijetí včetně potrestání válečných zločinců. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69746/pad-nipponu-qvY-69746.jpg 4.413
Žánr
Válečné, Literatura naučná, Historie
Vydáno, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Pád Nipponu

Přidat komentář
konicekbily
17. dubna

Na druhou světovou válku jsem se většinou soustředil na události v Evropě a válku s Japonskem jsem vnímal pouze okrajově - pomocí vzpomínek Winstona Churchilla a zhlédnutím amerických válečných filmů. Tato kniha mi nabídla i pohled z druhé strany - z japonské. Dozvěděl jsem se mnoho zajímavého a zvažuji i přečtení první knihy této řady.

JiříŠkorpík
29.08.2019

Knihu jsem objevil v knihovně hotelu, ve kterém jsem byl na dovolené. Zaujala mě na tolik, že jsme si pořídil i první díl.