Pád do tmy

Pád do tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385495/bmid_pad-do-tmy-0Cn-385495.jpg 4 249 82

Tereza Brašová uteče ve svých osmnácti letech z domova, aby se zbavila svého otčíma, který ji léta sexuálně zneužíval. Bezpečí najde ve slovinských jeskyních, kde začne pracovat jako průvodkyně v největším krasu Evropy a později se proslaví jako záchranářka. Petr Brašov, který mezitím udělal politickou kariéru, Terezu donutí vrátit se do Prahy, aby její popularity využil pro svou mediální kampaň. Netuší však, že právě to se mu stane osudným…... celý text

alexis818
14.11.2018 5 z 5

Hezká kniha ,mám paní Janečkovou ráda.Přečetla jsem od ní vše,co napsala a i tato kniha stála za to.

nick nick 75
05.11.2018

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem od knihy více.Paní Janečková píše hezčí knihy, ale každému se líbí něco jiného.

Dagmar58
30.10.2018 5 z 5

Skvělá knížka, která se dobře čte, protože má spád a nutí čtenáře číst stále dál a dál, aby se konečně dozvěděl, jak vše dopadne. Určitě doporučuji.

L.Helena
28.10.2018 5 z 5

Knížka si plně zaslouží pět hvězdiček. Je úžasně čtivá, naplněná dějem, žádná nezáživná vata a prázdná místa. Ale:

trestuhodně nedbale odvedená práce zodpovědných redaktorů. Už mě téměř nepřekvapují tiskové a gramatické chyby, které se poslední dobou objevují v snad každé vydané knize, ale tolik chyb faktických jako v této... Úplně kardinální chyba je nesprávné přechýlení příjmení Brašov na Brašová (správně má být Brašovová). Dále bych k výčtu chyb, které ve svém příspěvku zde níže již uvedla racuba, doplnila, že Postojenske jeskyně jsou delší než 20 kilometrů a ne 20 metrů, jak je chybně uvedeno na str.18.

Ještě bych ráda upozornila ty, kteří se teprve na knihu chystají: Nečtěte anotaci na přebalu knihy! Je zde vyzrazen celý děj, včetně skutečností, které kniha obsahuje až téměř v samém závěru, resp. 35 stran před koncem!

Květi62
22.10.2018 4 z 5

Moje první knížka od Kláry Janečkové. Musím napsat, že se opravdu povedla a velmi mě překvapila. Bohužel, některé chyby, jak uvádí Racuba tam byly, proto jedna hvězdička dolů. Ale to nic nemění na tom, že se poohlédnu po další její knize.

gargamelka
15.10.2018 5 z 5

Kniha je velmi čtivá, po pár stránkách člověk lační po dalších a dalších písmenkách a hlavně jak se celý děj vyvine. Kniha o tom, že je potřeba bojovat, nevzdávat se a věřit v lepší budoucnost. Také o tom, že někteří spoluobčané jsou bezpáteřní maniaci, neematičtí ošípanci kteří, když mají moc a o něco usilují, tak si za tím jdou hlava nehlava a nebojí se absolutně ničeho

Ivet633
08.10.2018 3 z 5

Výborná četba, kniha se mi moc líbila

Kniho.mol.ka
03.10.2018

Pád do tmy mi trochu připomíná Houbařku od Viktorie Hanišové. Ústřední postavou je mladá žena, Tereza, která byla v době dospívání pohlavně zneužívaná svým otčímem. Obě si nesou rány na duši a zatímco Tereza našla útěchu v jeskyních, v Houbařce Sára uniká do lesů a sbírá milované houby. V Pádu do tmy je čtenář mnohem víc konfrontován s postavou otčíma (Petra Brašova), který je naprosto nesnesitelným násilníkem a psychopatem lačnícím po moci. Obě knihy se mi moc líbily, Houbařka ale vede :)
Jinak Klára Janečková skvěle vykreslila prostředí slovinských jeskyní, hned mám chuť se tam vydat! :)

Val
03.10.2018 5 z 5

Po delší době opět Klára Janečková ... a velká spokojenost. Téma sexuálního zneužívání sice není pro mě zrovna top, ale autorka je záruka dobrého čtení. Připravte se na to, že se docela zdravě rozčílíte, protože agresor je takový hajzl ( omlouvám se, ale jinak ho nazvat nelze ), že se vám bude otvírat pomyslná kudla v kapse. Každopádně ingredience namíchané ze sexuálního zneužívání, slovinských jeskyní a vysoké politiky udělaly docela zajímavý koktejl :-)

ela1972
02.10.2018 4 z 5

Souhlasím se zuzana2599. Moc pěkná kniha. Má děj a spád. Za mě dost dobrá kniha.

zuzana2599
29.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha nemusí být dlouhá. Pád do tmy je toho pravým důkazem. Příběh psaný úsporným stylem měl jiskru a spád a moc se mi líbil.
Pád do tmy je lahůdka pro čtenáře společenských románů !

JustWomen
26.09.2018 5 z 5

Pecka, skvělý styl psaní, čtivé, věrohodné, zajímavé, lidské. Za mě ano.

jahlina
25.09.2018 4 z 5

Knížka se mi četla dobře, je psaná úsporně a tento styl mi vyhovuje. Nikdy mě nepřestane udivovat, jak se člověk může nechat od jiného nechat zadupávat do země. Brašov je prototyp arogantního hajzla, který si myslí, že mu může všechno projít a do poslední chvíle si nepřipustí, že by i na něj mohlo dojít. Trochu mě rozčilovalo hazardování jeskyňářů nejen s vlastním životem, ale to asi k adrenalinovým sportům patří...

perpe2a
23.09.2018 4 z 5

Mám moc ráda knihy Kláry Janečkové, čtu vše, co vydala. Některé se mi líbí více, jiné méně. To je ale zcela normální stav. Musím ovšem říci, že tato poslední Pád do tmy se mi líbila hrozně MOC. Námět byl zajímavý, nechybělo jakési temné rodinné tabu, špetka napětí, špetka romantiky, trochu intrik.... Četlo se to velmi dobře a nemohla jsem knihu odložit, dokud jsem ji nedočetla. Rozhodně stojí za přečtení, mohu jen doporučit.

MartinaF
21.09.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla velice rychle a to se u mě v poslední době nestává moc často. Příběh je velice dobře napsaný, je vidět, že si autorka dala opravdu záležet na popisu nejen slovinských jeskyní, ale také mezilidských vztahů. Trochu mi vadilo, že postavy byly černobílé a taky to, že jedna postava nebyla úplně uzavřená.

Bohužel musím také souhlasit s racubou a jejími připomínkami. Především s tvorbou Terezina příjmení, správná varianta by podle Knappové měla být Brašovová.

Na rozdíl od racuby mě však kniha nadchla. Jinak bych ji taky neměla přečtenou za tři dny.

racuba
13.09.2018 2 z 5

Nechci hodnotit příběh jako takový, spíš mi dost vadily faktické chyby.
- Pokud se v ČR muž jmenuje Brašov, neměla by se žena jmenovat Brašovová?
- Na stránce 93 se postava hostesky jmenuje Daniela Bartáková, ke konci knihy bez jakéhokoliv vysvětlení Kučerová.
- Město Sokolov neleží na severu, nýbrž na západě Čech.
Oproti jiným autorčiným knihám mě tato moc nenadchla.

Peslik
11.09.2018 4 z 5

4 roky čekání stály opravdu za to, kniha je velmi dobře napsaná, krátké kapitoly, svižný děj, příběh postav je opravdu hodně reálný a konec je jak ze života.
Za mě doporučuji, je to taková rychlovka na dva večery :D

lenka666
09.09.2018 5 z 5

Opět výborná kniha od české autorky.

immortal-party
08.09.2018 4 z 5

knížka je čtivá s dějem, který odsýpá. hodně mě nadchlo zasazení příběhu do jeskynních komplexů. postavy Maxe a Brašova jsou pro mě ale příliš osobní na plnohodnotnější komentář, proto dávám hodnocení 4/5*.

Marluksa
01.09.2018 5 z 5

Moje první kniha od Kláry Janečkové a musím říct, že určitě ne poslední.