Pád

Pád https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274482/bmid_pad-bBO-274482.jpg 3 112 40

Jack Taylor odjakživa potřeboval k životu dobrodružství a adrenalin. Pro vládu testoval výzbroj a výstroj v nejrůznějších drsných prostředích, od vyprahlých pouští přes hlubiny oceánů po ledové vrcholky hor. Až mu byla i samotná Země malá… Dalším krokem v Jackově slibné kariéře je zvlášť extrémní kousek – na vlastní kůži vyzkouší možnost strategických výsadků z kosmu. A nejde o „pouhý“ skok ze stratosféry, jaký absolvoval Felix Baumgartner nebo Joseph Kittinger. Jack se chystá vrhnout se do prázdna až z nesmlouvavé žhavé termosféry, překonat rychlost zvuku a čelit řadě předvídatelných nebezpečí: vzplanutí v atmosféře, selhání výstroje či vlastního organismu. Jenže na to, co ho čeká dole na Zemi, ho žádný výcvik nepřipravil!... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Baronet

The Fall , 2015

iveta3689
16.06.2016 4 z 5

Dobrý námět, děj a závěr je od začátku předvídatelný. Ale nevadilo mi to. Příběh má spád, prolínání dvou rovin mě vždycky baví. V části návratu je příběh trochu uspěchaný, mohl být rozveden trochu jinak, ale celkově jsem spokojená. Jen bych knihu nesrovnávala s Marťanem. Jdou na to jinak a podobné jsou jen slovem "vesmír", což je trochu málo.

Aaron Lewis
12.06.2016 3 z 5

Dobrý nápad, ale špatně napsaný. Moc jednoduché a povrchní. Taková pohádka pro dospělé. Postavy mi byly ukradnuté a víceméně i jak to skončí. Ale četlo se to rychle:).

TheSarcasm
10.06.2016 4 z 5

Úplně nemohu souhlasit s negativními recenzemi níže. Jasně, nebyl to žádný zázrak, ale v rámci žánru, spíš thriller než sci-fi, mě to docela pobavilo. Jasná oddychovka plná klasických klišé, jako supermanští klaďáci a hnusný záporák, ale nakonec proč ne? Kdo se chce jenom pobavit a moc nepřemýšlet nad dějem, tak si to myslím i užije. Nevím kdo přišel na srovnávání s Marťanem, který je úplně o něčem jiném (nicméně proč nevyužít jeho popularity pro promo, že). Hodně mi to připomínalo "Původ" (který se mi líbil) nebo Atlantský gen (nelíbil). Každopádně už jsem četl mnohem větší pitomosti.

anavi2009
10.06.2016 1 z 5

Jsem na straně 180, ale už mě to moc nebaví.. Neumím si představit dalších 220 stránek.. Asi jsem čekala víc, po ukázce na netu a poté, co knihu srovnávali s Marťanem.. S Marťanem?? Kdo na to přišel proboha? Je to nuda, už přeskakuju odstavce.. Možná tomu dám ještě 20 stránek, než to zabalím.. Za mě propadák.

Kytiii
21.05.2016 3 z 5

Kniha se určitě dala číst, ale i na mě tu bylo příliš předvídatelného. 14 dní po dočtení si ale nevybavím ani jméno hlavního hrdiny ani jméno jeho ženy... Navíc hrdinů všechno umím, všechno znám, všude jsem byl mám poslední dobou plné zuby. Na JB nekoukám v podstatě už z přesvědčení :D. Na druhou stranu survival dobrodrůžo z rudé planety bylo někde úplně jinde, navíc bylo vtipné...

alzbeta4340
20.05.2016 2 z 5

Čekala jsem něco jiného. Souhlasím s ostatními, s Marťanem nesrovnávejte, to je snad úplně jiný žánr.

čuřil
12.05.2016 4 z 5

Dávám za 4.
Ale v recenzích uváděné srovnání s Marťanským Robinsonem je kapánek jinde, ne.
Já rád sci-fi, v úvodní pasáži a i část konce by se dalo. Při těch seskocích, přípravách ke skoku samotném a různé technologické vychytávky zařadit do této kategorie. Ale nevím co má pak společného s jednotkami SEAL, střelbou, automatickými zbraněmi, vraždami, honičkami a podobně.
Spíše by se dalo hodnotit jako nějaký nový JB 007.Děj jinak plynul vcelku rychle, někdy tedy bylo trochu krkolomné vypravování dvou dějů ve dvou jiných dimensích. Kniha podle mě není špatná, námět určitě povedený. Ala jak jsem psal již dříve, bohužel Marťan je jen jeden.

ElisR1
09.05.2016 3 z 5

Čekala jsem něco mnohem lepšího. A s Marťanem má tahle kniha společný leda tak vesmír.

R.E.M.
08.05.2016 3 z 5

S Marťanem má kniha společnou jen "kosmickou misi". Ne, že by Jack byl nesympatický, ale na okouzlujícího Marka nemá. Jack Taylor je takový čistokrevný kříženec Supermana s Bournem. Umí vyklouznout z každé léčky, odrovná všechny nepřátele...

Dobře, přijala jsem to komiksově černobílé dobrodružství, akci, charakterově ploché postavy, ale ty zdlouhavé popisy rvaček a soubojů mě vůbec nebavily. Drsné scény v druhé polovině knihy by spíš slušely mafiánskému příběhu. Konec mě ani trochu nepřekvapil.

Pád se dal přečíst, ale nemám touhu se ke knize ještě někdy vrátit. Nepřesvědčily mě ani vynikající schopnosti a elitní výcvik hlavní postavy v elitní jednotce, na jejíž jméno si nevzpomínám.

PS: Nepamatujete si náhodou jméno té úžasné bojové jednotky? Zmínil ji autor vůbec?

Jak tak přemýšlím... že by to byl SEAL???!!!
:-))

Jiří.H
25.04.2016 2 z 5

Zbývá mi nějakých 80 stránek, ale asi to nedám...:)

Patw
23.04.2016 3 z 5

Začátek knihy byl naprosto strhující, proto jsem si také knihu při dané příležitosti koupil na základě ukázky. Ovšem poté, co má čtenář začátek knihy za sebou jde vše - sice akčně - ale rozhodně směrem dolu. Co se mi na knize líbilo byl akční děj, mělo to spád a stále se tam něco dělo. Postavy mi také byli sympatické, nejde o hluboké postavy, ale stále jsou to postavy a dějem provedou dobře. Mínusem ovšem byl obsah toho "něčeho" co se tam dělo. Jedno klišé střídalo druhé, jeden kop střídal druhý a stále se to opakovalo. Počáteční nadšení po přečtení knihy časem opadlo. Rozhodně to není špatná kniha, ale díru do světa neudělá, takže (ne)chápu to PR, které se rozhodlo svézt se na vlně Marťana, ale bohužel tady to knize jen škodí. Tři hvězdy. Spokojené tři hvězdy, kniha se mi líbila, ale rozhodně nemohu jít s hodnocením víš.

FunThomas
22.04.2016 3 z 5

Nakrmen mediální masáží, že tato kniha se mi bude líbit, pokud se mi líbil Marťan, jsem se do ní začetl. A stručně řečeno - zklamání. Ano, začátek byl slibný, ale zbytek knihy... Ale začněme od začátku. Tak zaprvé, spíše než sci-fi thriller, je to thriller s (jedním) prvkem sci-fi, což by nemuselo vadit. Příběh sice plynule ubíhá, ale jeho logika je často děravá a navíc je opravdu lehce předvídatelný. Ke všemu je vyplněn postavami, které jsou vždy jedno velké chodící klišé. Autor si s nimi opravdu mohl dát více práce, protože vážně nemůžu říct, že by mi některá z nich přirostla k srdci, včetně hlavního hrdiny. A když už jsme u Jacka Taylora, nejspíše ho v SEAL vytrénoval Chuck Norris, protože pokračovat kniha dál, tak jsem si jistý, že počet zlikvidovaných protivníků jeho rukou by dosáhl nejméně trojciferného čísla. Vyjma téměř černobílých postav, bych autorovi vytknul i ty zdlouhavé popisy bojových scén, ve kterých jsem se zaprvé někdy ani neorientoval a zadruhé mě často ani nebavily. Stejně tak popisy vybavení a podobně. Chápu o co se autor snažil, ale tohle není naučná kniha o tom, jak pracují jednotky SEAL. Menším problémem pak byla orientace ve dvou liniích příběhu. Přiznám se, že to pro mě byl někdy docela oříšek a trvalo mi pár vteřin, než jsem se zorientoval, ve které realitě se příběh odehrává. Ocenil bych třeba nějaké rozlišení - značku, jiný typ písma nebo cokoliv jiného. Každopádně, abych jen nekritizoval. Kniha se čte dobře a jako průměrný thriller funguje, ale Marťan to rozhodně není.

genie
15.04.2016 3 z 5

Námět skvělý, začátek strhující, zbytek průměr a hůř ... Předvídatelný děj, Jack Taylor - "James Bond hadr", autor si libuje v dlouhých popisech bojových scén - já ne (klidně to mohlo mít o pár desítek stran míň a nic by se nestalo) a slovo SEAL nechci pár let vidět. Zklamání, čekala jsem víc.

jiri77
06.04.2016 1 z 5

Slibný začátek a pak jen nuda a nuda a pořád dokola klišé. Béčkový Sci-fi thriller. Naprostý souhlas s Neo1tex.

Neo1tex
31.03.2016 1 z 5

Bože, to byla ale blbost... James Bond ve skafandru a v příběhu, který je jedno stupidní cliché vedle druhého a má víc děr, než ementál.

iferdai
31.03.2016 2 z 5

Tak tedy s Marťanem to opravdu nemá společného vůbec nic. Sci-fi je to jen pro ten oblek a "skok". Jinak je to z mého pohledu velmi obyčejný akční thriller, navíc jsem měl u 90% obsahu pocit, že se jedná spíše o scénář k počítačové hře: Intro (skok), seznámení s terénem, vybavení se zbraněmi, motorka, auto, loď, úkol zajistit "cosi", jeden boss, druhy boss, konec.
Možná jako přehlídka toho jak pracuje SEAL a výčet dostupných zbraní a jejich použití.
Pro mě to byl ztracený čas.

biki
29.03.2016 5 z 5

Asi ve dvou komentářích k jiným sci-fi jsem naříkala, že s výjimkou A.Weira (Marťan) současným autorům vesměs chybí nějaká erudice k tomu, aby napsali skutečně kvalitní sci-fi příběh. S potěšením mohu konstatovat, že to rozhodně neplatí v tomto případě - konečně se někdo odvážil do značně nepřehledné džungle kvantové fyziky a domnívám se, že z toho vyšel se ctí.
Sama bych to nehodnotila jakou čistou sci-fi, spíše jako sci-fi thriller, ale rozhodně mimořádně kvalitní. Angela je mozek a Jack svaly, ale jeden bez druhého by nemohli uspět. A k tomu ještě barvité postavy motorkářů a hackerů ... No, parádní jízda.

kneslova
29.03.2016 3 z 5

No, já nevím, za mne to Marťanovi podobné není, Marťan je lepší. Jaksi jsem čekala něco jiného a ve dvou liniích příběhu jsem se těžko orientovala a až tak zábavné to není. Hrdinové mi k srdci nepřirostli, Jack mi připomíná Jamese Bonda spíše.

Mikik
11.03.2016 5 z 5

Jak nemusím sci-fi, tak tato kniha se mi opravdu líbila. Je záživná, vtipná, napínavá, takže za mě určitě ano :-)

finka
11.03.2016 4 z 5

Pád je šťavnatější a jaksi zalidněnější (:-)) Marťan. Takže komu se líbila one man show z Rudé planety, tady bude také spokojen.