Pôst neznamená len nejesť mäso

nehodnoceno
Pôst neznamená len nejesť mäso https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238061/p-st-neznamena-len-nejest-maso-YLD-238061.jpg 0 0 1

Má ešte dnes zmysel postiť sa? A vieme, ako na to? Inšpirujme sa pri výbere osobného predsavzatia a nepremeškajme príležitosť, ktorú nám ponúka pôstny čas.

Garik
23.02.2019

Publikácia užitočná pre pochopenie zmyslu kresťanského pôstu.

„Správny pohľad na smrť nevedie človeka k strachu a beznádeji. Učí ho prijímať každý nový deň ako neopakovateľný dar a žiť čo najplnšie a najhodnotnejšie. Pre veriacich pohľad do neba nie je únikom zo zeme.“

„Pravý pôst má dvíhať hore, k Bohu, a rodí sa z úprimnej túžby zbaviť sa všetkého, čo spútava dušu i telo. Cirkev ho nenariaďuje, lebo je ovocím lásky, ktorú nariadiť nemožno. Pozýva však doň obohatená stáročiami preverenou asketickou skúsenosťou, ktorú potvrdili moderné poznatky medicíny a psychológie. Nepostiť sa v také významné dni, akými sú Popolcová streda a Veľký piatok, je podľa cirkevných prikázaní aj ťažkým hriechom v tom zmysle, že je to prejav veľkej necitlivosti a na bod mrazu ochladnutého vzťahu k Bohu. “

křesťanství křesťanský život půst

Marián Gavenda
slovenská, 1963
2009  100%Chrámy - Drevené kostolíky na Slovensku
2015  0%Pôst neznamená len nejesť mäso
2011  80%Pane, nauč nás modliť sa
2011  0%Nekonečné horizonty kardinála Korca
2013  0%Svätosť pre každého

Kniha Pôst neznamená len nejesť mäso je v