Otrávené duše

Otrávené duše https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357345/bmid_otravene-duse-smF-357345.jpg 3 60 35

Raskovice. Místo, kde čas ubíhá líným tempem poklidného maloměsta. Místo, kde byste mohli žít. Monika Kloučková dostává příležitost učit na zdejší základní škole a společně s přítelem vyhlíží novou životní kapitolu. Šťastné chvíle však blednou pod tíhou nočních můr a podivných událostí, jejichž střípky se skládají v hrůznou mozaiku. Městečko sužuje démonická bytost prahnoucí po krvi a utrpení. Není zvyklá prohrávat, tentokrát však narazila na důstojnou soupeřku. Dokáže ji zlákat do svých řad? Námluvy mohou začít. Monika stojí před nelehkým úkolem. Aby se vzepřela silám, které ji touží ovládnout, bude muset probudit odvrácenou stranu svojí duše. Silnější, odhodlanější… a temnější. Raskovice. Místo, kde zlo sílí každým dnem. Místo, kde byste mohli zemřít.... celý text

evickakyticka
17.04.2018 3 z 5

Jako nebylo to špatné, ale. Občas se mi zdálo, že autor chce být strašidelný za každou cenu. Taky jsem se občas ztrácela v postavách. Jinak prostředí, které mám téměř za rohem oceňuji. Námět taky nebyl špatný. Ale jak už jsem napsala výše, všeho moc škodí.

Vlk.kh
22.03.2018 2 z 5

Přemýšlel jsem, co napsat a pečlivě probíral v hlavě knihu ze všech stran. Nakonec musím hodnotit, jako spíše slabší kus. Možná za to může nálepka hororu, čili jsem od toho čekal trochu víc a od toho se odvíjelo očekávání a celkový dojem z knihy. Ano, říďa místní základky je slušný magor a ďábelský hajzlík - hlavně díky jeho postavě jsem se dějem prolouskal až na konec, protože jsem chtěl vědět, co přesně v tom jeho chování vězí. A ano, bylo tam pár momentů, kdy jsem byl napnutý, co bude dál - výprava k lesní chatě, apod. - ale jinak to byla dost slabota, tedy na horor. Jinak ten příběh není napsaný vůbec špatně, postavy jsou propracované, vypravěčský styl také v pohodě, ale bohužel to na mě halt nějak nefungovalo. Vždy, když jsem očekával silný moment, na který měl děj náběh a potenciál, nějak to vyšumělo do ztracena. A to závěrečné finále, hmmm, o tom jsem měl opravdu jinší představu. Patrně nejsem ten správný cílový konzument této knihy. Možná, kdybych byl mladší, tak by mi bylo bližší to školní prostředí i hrdinové a zhltl bych to jedním dechem, ale ne dnes.

efka.saf
11.03.2018 3 z 5

Z této knihy mám hodně smíšené pocity. Rozhodně to není špatné dílko, ale nepřijde mi ani extra dobré. Přesto ale autorovi fandím a doufám, že bude ve psaní pokračovat dál, protože potenciál tam rozhodně bude a já po jeho další knize jistě sáhnu znova!

Horor o démonické bytosti, která v moravské vesnici lační po krvi a utrpení. Jéééé, to zní přímo skvěle, no ne? Už v první kapitole se seznamujeme s panem ředitelem z místní školy a musím říct, že mě to krásně nakoplo do čtení. Jak ale děj plynul, stále víc mi v knize něco chybělo. To něco jsem si vyložila jako napětí. Ono mé známé a velmi oblíbené mrazení v zádech a touha číst, abych rychle zjistila, jak to bude dál, se nedostavilo a velmi mi to chybělo, zvlášť v hororu. Nevím, kde se stala chyba. Přesto ale bylo vyprávění docela svižné, postavy sympatické a dialogy inteligentní. Mnohem víc než napětí jsem v knížce cítila humor. Autor nešetřil okřídlenými výroky a mnohdy kurzívou psané nevyřčené bylo humorným okořeněním samotného "vážného" dialogu. Co se velkého množství postav týče, ano, bylo jich tam opravdu velké množství. Ale taky jsme byli na základní škole. Máme tam pár učitelů, o něco víc žáků a najednou je to postav jak na kostele. S tímto jsem ale problém neměla. Četla jsem většinou v tichu a klidu (u mě něco nevídaného) a v postavách jsem se nakonec zorientovala. Ale o trochu víc vnějších vlivů a plavu v nich taky.
U samotného rozuzlení nevím. Asi jsem čekala víc akce, trošku větší seznámení s místním démonem a trošku dramatičtější střet všech sil. Ale to už může být můj subjektivní pocit, který zůstane zbožným přáním :).

Každopádně přeji autorovi hodně zdaru a doufám, že bude pracovat dál a časem nám předloží další knížku, po které určitě sáhnu.

MartinaF
11.02.2018 4 z 5

Zajímavá kniha z prostředí, které autor umístil na Moravu.

V knize bylo příliš mnoho postav a přiznám se, že jsem na konci u některých nevěděla, co vlastně byly zač, což by se moc stávat nemělo.

Očekávala jsem, že když je autor příznivec Stephena Kinga, bude kniha pořádně strašidelná, ale to známé mrazení se nedostavilo. Je to škoda, protože kniha je jinak velmi dobře napsaná.

zeros
29.01.2018 3 z 5

Kniha je určitě povedená. Jen nevím proč, chvílemi mě nějak nic nenutilo číst dál a spíš už jsem se těšil, až to budu mít za sebou. Možná je to i velkým množstvím postav, takže mi někdy trvalo, než jsem si ujasnil, o kom vlastně zrovna čtu. Bez ohledu na to, příjemné počtení, na víc jak 3/5 ale určitě ne. To jsou pro mě knížky jiné kategorie.

Daenerys
26.01.2018 4 z 5

Ale tak tohle bylo velmi milé překvapení! Musím zdůraznit, že autora vůbec neznám, co znám je profil uživatele na DK, kde jsou občas velmi zajímavé, výstižné a vtipné komentáře - a když jsem zjistila, že autor tohoto profilu se stal i autorem knižním, zvědavost mě hnala do knihkupectví, i přes to, že tento žánr příliš často nevyhledávám. A nejen, že nelituji, jsem potěšena, pěkně jsem si to užila. Na to, že v příběhu figurovalo poměrně dost postav, byl přehledný, jednotlivé osoby byly dobře rozpoznatelné a zapamatovatelné a právě ty osobní osudy mě na celé knize bavily asi nejvíc, vlastně bych tam ani nepotřebovala tu hlavní hororovou zápletku, ačkoli ta to všechno pěkně pojila dohromady. Dialogy mi přišly přirozené a popisy uvěřitelné, co se mi vážně líbilo, bylo kurzívou psané "nevyřčené".

Noita
22.01.2018

Tož v Raškovicach pravíte? Démoňická bytost...hm inu měla bych tip, když je řeč o základce :-D Ale ta není z Raškovic, to je náplava :-p Ale pije krev, to matě recht :-D

martinaandulka
22.01.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,odehrává se to v malém městečku Raskovice kde sužuje démonická bytost prahnoucí po krvi a utrpení.Postavy se my vryli pod kůži a prožívala to s nima.Je to napínavá kniha,která vás nenechá spát.Doporučuji jsi ji přečíst.

viclef
21.01.2018 4 z 5

Za mě super. Místy jsem si vzpomněl na Zitkovske bohyně, které se odehrávaly pár kilometrů od duší, a místy na nedávno přečtenou Vězněnou, která se mi ve výsledku líbila více. I tak ale dávám nahoru palec, a už se těším na další pane Švec :)
A zásadně nesouhlasím s Jeníček57 - ta kniha je opravdu dobrá a o autorovi jsem dosud nikdy neslyšel

martinami
16.01.2018 5 z 5

Knížka na jeden zátah, neboť člověk chce vědět, co se tam děje. Kniha Vás pohltí od začátku. Líbí se mi rozepsání příběhu jednotlivých postav, každý máme svého bubáka. Nakonec to do sebe všechno krásně zapadá. Já knihu doporučuji :)

petulienka126
30.12.2017 4 z 5

prijemne prekvapena :) som zvedava na dalsiu tvorbu

Pampalini
27.12.2017 4 z 5

Výborné. Napínavé. Znepokojujúce. Dobre napísané. Kiežby takých kníh bolo viac. Alebo nie, stačí jedna...

gad
13.12.2017 5 z 5

Velmi podařená kniha českého autora. Zajímavý mysteriózní příběh z moravského městečka. Doporučuji.

JanaMaria
29.11.2017 5 z 5

Fantastické dílko začínajícího autora :) Byla jsem zpočátku trochu skeptická, nicméně jen co jsem se začetla, nemohla jsem přestat. Děj mne neustále udržoval ve střehu a v napětí, nikdy jsem si nemohla předem vsadit na to, co přijde dál. Jako milovník Stephena Kinga můžu říct, že tohle malé prvodílo rozhodně na půdě hororových románů skutečně nezklamalo :)

elkos
31.10.2017 5 z 5

Přečteno za dva dny. Jakmile jsem se začetla, musela jsem zjistit jak to dopadne. Děj se postupně zamotává a rozšiřuje na několika úrovních a čtenář musí dávat pozor, aby mu neunikla nějaká spojitost. Velmi příjemné je zasazení příběhu do České republiky, i když v Raskovicích bych žít nechtěla. Dobrá čtivá kniha, mohu doporučit.

české horory

Petr Švec