Otevřené dveře

Otevřené dveře https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291645/bmid_otevrene-dvere-wy0-291645.jpg 4 73 23

Po celý svůj krátký život má jedenáctiletá Rose Websterová zavřené dveře do přívětivějšího světa. Vyrůstá v chudinské čtvrti v Londýně se sourozenci, jejichž násilí se snaží vyhýbat, a s věčně opilým otcem. Pěstuje si neuhasitelnou žízeň po vědění a přesvědčení, že ona a všichni, které miluje, si zaslouží lepší život. Všechno, co Rose má, je bystrá mysl a vůle přežít. Dokáže si otevřít dveře a uchopit příležitost být „někým“? Příběh plný lásky, tepla a humoru o dívce se spoustou kuráže a vášně a jejím boji za lepší život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Brána

The Open Door , 2002

bookcase
15.08.2016 5 z 5

Nádhera!! Krásný příběh, skvěle vyprávěný, nemohla jsem se odtrhnout.

Illaa
31.07.2016 2 z 5

Kniha mě moc nebavila, byla taková jednotvárná. Příběh o hrdince Rose, které osud v raném dětství vůbec nepřál, naopak od druhé půlky knihy byla štěstěna hlavní hrdince až neskutečně nakloněna.

Erinye
04.07.2016 4 z 5

Krásná kniha, velmi čtivý příběh se smutným začátkem, ale poměrně šťastným koncem. Hlavní hrdinku Rose budete v některých chvílích nenávidět a v některých chvílích obdivovat. Kdyby si každý dokázal najít tak skvělé přátele jako Rose, kteří by mu pomáhali přes všechny překážky, svět by byl lepším místem. Přesto je kniha plná smutku, ale hlavně té naděje.

první světová válka (1914–1918) 20. století války

Autorovy knížky