Otevíratelky a úmluvy: Eseje o literatuře a společnosti

Otevíratelky a úmluvy: Eseje o literatuře a společnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483826/bmid_oteviratelky-a-umluvy-FIC-483826.png 3 3 2

Knihy vznikají, aby slova mluvila. Podobně jako vikingské runové nápisy, i slova té nejplytčí růžové knihovny někde pod povrchem doufají, že ovlivní realitu světa. Na jejich neostrém pozadí se rozprostírá nostalgie po mocných slovech, snaha o jejich opětovné probuzení. Literatura je královským nástrojem utváření lidské identity. Je to osnova, na které tkáme podobu našich světů a hledáme cesty k možnému sebepřekročení. Eseje shrnuté v této knížce prozkoumávají některé dílčí motivy světa literatury a jejich obecnější kulturní souvislosti. Od textu přes kontext vyhlížejí k horizontu naší zkušenosti a možnostem jejího vyjádření.... celý text

sika444
07.05.2022 5 z 5

Otvíratelky jsou fakt inspirující. Úmluvy někdy nezasáhly cíl, což není jejich chyba, spíš jiné naladění čtenáře. I tak je to bezva kniha pro přemýšlivé lidi - a Jáchym umí inspirovat. Felix culpa o trhlinách je bezvadná.

janamaluveckova
01.02.2022 2 z 5

Takové kavárnové klábosení hipstera nad bioespressem. Moc slov, málo důvodů je číst.

Jáchym Gondáš
česká, 1977
2021  67%Otevíratelky a úmluvy: Eseje o literatuře a společnosti
2020  100%Od „věřím“ po „ámen“
2022  %Zdaleka, zblízka, z hlubin i z výšin, dnes
2010  %Baptistické zásady, jejich kořeny a okolnosti vzniku
2013  %Almanach Letnice

Kniha Otevíratelky a úmluvy: Eseje o literatuře a společnosti je v