Otec musí zemřít

Otec musí zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399353/bmid_otec-musi-zemrit-aIH-399353.jpg 5 216 78

Vidí to, co jiní nevidí. Temný italský thriller, který sklízí úspěchy po celém světě. Dante Torre je jeden z nejlepších italských analytiků. Dětství strávil zavřený v silu, kde ho věznil muž přezdívaný Otec. Z hrůzného zážitku si odnesl klaustrofobii, ale i vynikající pozorovatelské schopnosti. Když je s policistkou Colombou Caselliovou přizván k vyšetřování vraždy, při níž zmizel syn oběti, pochopí – Otec je zpět a nemůže se dočkat shledání se svým dávným vězněm. Dokáže se Dante postavit strachu a zachránit chlapce před děsivým osudem?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

Uccidi il padre , 2014

ydnac
15.12.2023 5 z 5

UTEKL SVÉMU ÚNOSCI!

Všichni mysleli, že OTEC, tak říkali muži, který věznil 11 let Danteho, je mrtev.
Dante přežil své věznění, jako jediný!
A byl vůbec jediný?
Proč byl vlastně unesen?
V současnosti však byla nalezena mrtvá žena a uneseno další dítě.
Dante je znovu vtažen do své noční můry. Vyhledala ho inspektorka Colomba, na příkaz svého velitele, který věří, že tehdejší unesený může pomoci dopadnout současného únosce.
Objevují se však indície, které jsou Dantemu zcela jasné!

OTEC ŽIJE!

Dante je klaustrofobik, což je následek jeho věznění v dětství. Nejradši spí na balkóně a má rád otevřené prostory. V autě se nepoutá a jezdí s otevřeným okénkem.
Colomba má posttraumatickou stresovou poruchu, přežila výbuch atentátníka.
Oba jsou však chytří a jejich spolupráce rozhodně nese výsledky, protože jim půjde i o život...

Napínavý příběh, který postupně odkrývá víc a víc...
Konec by mohl naznačovat další díl :-).
Děkuji Jenny46 za skvělé doporučení, nemohla jsem se odtrhnout :-).
A také doporučuji :-).

jeny-v
12.09.2023 4 z 5

Po neplánované přestávce a díky doporučení jsem se pustila do této knihy a přiznávám, že čtení mělo říz. Na to, že u nás moc italských tvůrců detektivek nevychází, pan Dazieri každopádně překvapil. Ústřední sympatická dvojice, která si nese traumata z minulosti - Dante z dlouholetého uvěznění a Colomba z teroristického útoku, jsou vtaženi komisařem Roverem do vyšetřování vraždy a únosu šestiletého chlapce. Všechny indicie ukazují na Otce, psychopata v rouše beránčím, kterého jsem si v poslední čtvrtině tipla.

Ráčkajda
09.09.2023 4 z 5

Čtivá detektivka,ale podle ohlasů jsem asi čekala víc.

Jajinka713
04.09.2023 5 z 5

Ty kráso, tahle kniha má ale grády. Celou dobu napínavé a od posledních dvě stě stran se nedá prostě odtrhnout. Konec jsem vůbec nečekala, prostě jak. Jsem hrozně ráda, že takovouhle knihu mám u sebe v knihovně. Určitě neváhejte a čtěte, kupujte a půjčujte.

Hobo
21.08.2023 5 z 5

Detektivní lahůdka.

Andrea7272
09.05.2023 5 z 5

No tedy ..... :-) za mě super čtení. Napínavé a vůbec jsem ten konec nečekala :-)
Stojí za přečtení a jak jinak pět * !!!!!

Sančez
08.05.2023 5 z 5

Promiňte ale do pr... e, do pr... e, do pr... e po čertech vynikající čtení. Já ty italy prostě zbožňuji. Skvost přečtený jedním dechem. Děkuji Reknihám že ji měli za úžasnou cenu. Prostě tohle musíte mít. A ten konec do prkýnka dubového, měli by vydat další jeho díla. Já se snad naučím italsky :))).

Pája699
17.04.2023 5 z 5

Já vím, že by se tu asi nemělo mluvit sprostě, ale sakra do pr..le tohle bylo něco neskutečného a za mě originálního. Vyšetřovací dvojice Colomba Cécé a Dantetato nesourodá dvojice, která je svedla dohromady vám nedá spát. Motiv je vám postupně odhalován a je vážně šokující. Kdo se skrývá pod maskou Otce, jsem vážně neuhádla, ani mě to nenapadlo :-) U odhalení jsem zůstala s pusou dokořán.

Kniha má sice více stran, což mě ze začátku trošku odrazovalo a knihu jsem odkládala, ale můžu vám říct, že jsem ji přečetla jedním dechem a klidně bych si přála i přídavek :-)

Za mě jedna z nejlepších knih a můžu jen doporučit dalším čtenářům

Jenny46
09.04.2023 5 z 5

Stojí za přečtení!!!
Díky oblíbeným na DK jsem našla skvělou psychologickou detektivku, užívala v klidu čtení skoro tři dny pro mě nezapomenutelný zážitek...
Pomalý začátek, ale tady to bylo nutné - děj komplikovaný, složité postavy, překvapivé zvraty......
Takovou dvojici jsem snad ještě nezažila zvláštní policistka Colomba neboli Cécé a Dante ( byl jedinečný) pomáhal při vyšetřován - v dětství vězněn mužem přezdívaným Otec. Pozorovat dvojici jak si vzájemně pomáhají jejich posun ve vztahu byl úžasný!!!
Příběh spředený jako pavučina, vřele doporučuji a dávám plný počet *5

Jeanine8
28.03.2023 5 z 5

Ačkoliv kniha disponuje větším počtem stran, drží si po celou dobu napětí bez hluchých míst. Až do konce mi nebyla zápletka ani pachatel jasný. Ústřední dvojice zajímavá, sympatická. Pokud vyjde další díl, určitě si jej ráda přečtu.

danielosbourne
22.03.2023 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych se u detektivky tak skvěle bavil, jako právě u této. Chemie mezi ústřední dvojicí je tak uvěřitelná a jejich handrkování tak zábavné, že mi okamžitě přirostli k srdci.
Nestagnuje ale ani vyšetřování. Detektivní linka je zajímavá, napínavá a nápaditá, což zajišťrovalo, že se mi kniha jen těžce odkládala. Ačkoliv má kniha něco kolem 560 stran, měl jsem jí přečtenou velice rychle.
Pevně doufám, že se někdy dočkáme pokračování, protože takovýchto komplexních detektivek, kde fungují jak hlavní postavy tak i detektivní linka, je málo.

zdendula31
10.01.2023 5 z 5

Nepředvídatelný děj,skvěle napsané...a vypadá to na pokračování...

Artep25
05.01.2023 4 z 5

Nečekala jsem,že to bude tak čtivé. Velmi dobře svižně napsaná detektivka,bez hluchých míst. Určitě mohu doporučit.

lukaso89
22.12.2022 5 z 5

Chytlavá detektivka delšího rozsahu, u které jsem hltal každou stránku a dychtivě čekal na rozuzlení. Můj jednoznačný tip na hlavního pachatele se ukázal úplně mimo, takže jsem si užil i překvapení v závěru. Vlastnosti a chování obou hlavních hrdinů jsou dle mého názoru mimo pozemské možnosti, ale detektivka přeci může být i pohádkou :) Některé zákruty v závěru už byly zbytečně navíc, ale celkově to bylo strhující čtení s nečekaným rozuzlením. Určitě doporučuji.

maličkán
28.11.2022 4 z 5

Ač má tento thriller tolik stran, četlo se opravdu samo. Žádná hluchá místa, sympatické hlavní postavy Colomba i Dante. Jednu hvězdu ubírám za překombinovaný konec, tam jsem se trochu ztrácela. Pár věcí jsem nepochopila.

čika
11.09.2022 4 z 5

Pekne. Trosku prekombinovane,ale celkovo zaujimava zapletka, "zive" postavy a tesim sa, co bude dalej.

ludek.n
08.08.2022 5 z 5

Jako dítě byl unesen a uvězněn v uzavřeném prostoru sila, které po dlouhých třináct let neopustil. Nyní po letech trpí klaustrofobií a záchvaty úzkosti, přesto neváhá ani chvíli, když má pomoci zachránit autistického chlapce před podobným osudem. Že to nebude procházka pod blankytnou oblohou, ale drsná jízda na hranici příčetnosti je jasné už od prvních stránek tohoto mistrovského italského thrilleru. Sandrone Dazieri není při líčení zoufalého pátrání po uneseném Lucovi Maugerim a následném chaosu, který se rozpoutal, čím blíže byla nesourodá dvojice vyšetřovatelů - inspektorka Colomba Castelliová a analytik Dante Torre - blíže pachateli, nijak přehnaně afektovaný ani razantní. Přesto se mu neuvěřitelným způsobem daří udržet napětí a frenetickou, elektrizující atmosféru v podstatě od začátku až do konce. Nepřehrává laciné triky ani nepřidává stokrát provařená klišé (i když utajené vládní projekty a mezinárodní spiknutí jsou už na hraně, kdy se to celé mohlo pokazit a sesypat). Dazieri ustál i lákadlo pompézního finále a zakončil své dílko solidně a stylově (dokonce i s nějakými těmi zadními vrátky, co kdyby se chtěli některé stíny a vzpomínky ještě vrátit). Italská krimi si tentokráte ostudu určitě neudělala a navázala na to nejlepší z nejlepšího.

jirimatejka
08.07.2022 5 z 5

Dobrý námět, napínavé, pěkně napsané. Doporučuji.

ufounek17
07.07.2022 5 z 5

Mě se to moc líbilo. Četlo se to samo. Dante úplně super týpek

Hvězdinka
01.05.2022 3 z 5

Jdu proti proudu. Já s těmi mnoha stranami bojovala. Za mě úplně obyčejný thriller, který se dost vlekl. Určitě jsem četla mnohem lepší.

italská literatura fobie psychologické thrillery únosy dětí otcové a synové

Autorovy knížky

Sandrone Dazieri
italská, 1964
2019  92%Otec musí zemřít

Kniha Otec musí zemřít je v