Otazníky detektiva Štiky

Otazníky detektiva Štiky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451116/bmid_otazniky-detektiva-stiky-FkR-451116.jpg 5 47 13

Otazníky detektiva Štiky patří mezi komiksy, které si oblíbilo hned několik generací čtenářů. Komiks o obtloustlém detektivovi, který řeší zapeklité případy, a úlohou čtenářů je odhalit jejich řešení, vycházel více než deset let v časopise Ohníček. Významný malíř Jiří Kalousek kreslil detektiva nejdřív černobíle, později i barevně. V naší knize je výběr z více než 350 komiksů, při výběru jsme se opírali především o dochované originály. Kniha je určena pamětníkům časopisu Ohníček, ale stejně tak potěší i současné děti, protože veselý detektiv s tlustými obroučkami je stále populární a oblíbený.... celý text

ZelenýAnton
08.09.2022 5 z 5

Super komiksy.

Matematicka
06.06.2021 5 z 5

Když přestaly příběhy detektiva Štiky v Ohníčku vycházet, bylo mi sedm let, takže z dětství si ho už nepamatuji. Nějak jsem ale náhodou narazila na tuto knihu, tak jsem ji půjčila pro svoje děti z knihovny. A moje děti i mě detektiv Štika nadchl i po těch letech. Příběhy jsou krátké, hodí se když musíte někde chvíli čekat, nebo kdykoliv pro krátkou společnou chvíli rodičů a dětí. K „vyluštění“ příběhu stačí ho pozorně sledovat – a to většinou jak text, tak i obrázky.
Spolu s knihou Otazníky detektiva Štiky tak můžete trénovat svoje pozorovací schopnosti, logický úsudek a snadno tak dětem představit tehdejší reálie – např. telefonování „pevnou linkou“ a další zajímavosti. Srdečně doporučuji pro společné čtení v rodinách!

Nočnípták
07.02.2021 4 z 5

To bylo počteníčko. Honem jsem knihu zhltla, než jsme ji dali vnučce k narozeninám. Ta nostalgie. Zase vidím naše děti jak se tahají o Ohníček s Kalouskovo detektivem Štikou. A večer se časopis konečně dostává do ruky mně.
Snad se jí budou Štikovy případy líbit jako nám tehdy před lety.

Výzva 2021- 11. Kniha, kterou po přečtení někomu darujete

tektit
30.12.2020 5 z 5

Úžasná kniha, strhující četba. Vřele doporučuji hlavně ctenářům Barbánka.

Paulika
08.01.2020 5 z 5

Koupil jsem pro 7-letého syna a je nadšen. Knihu miluje a ač se zatím učí číst, tak ho drží a nepočítá stránky, kolik jich přečetl a má ještě číst.

Lucissia
17.05.2018 5 z 5

Kdysi jsem detektiva Štiku v Ohníčku milovala. Když jsem uviděla, že jsou Otazníky uspořádány jako kniha, neváhala jsem a koupila ji synovi. A očekávala úspěch. A dostavil se. Pravda, některé hádanky jsou lehčí, některé těžší, opakují se, ale i tak hodnotím pěti hvězdami. :-)

M-arta
10.12.2017 5 z 5

Roztomilá retro-záležitost ze 70.-80. let: kratičké jednostránkové komiksové příběhy s úkoly podporujícími bystrost, postřeh a samostatné myšlení. Ohromně mne potěšilo, když vyšly knižně... a pak ještě víc to, když si detektiva Štiku oblíbila už i další generace v rodině.

medvedice3
19.01.2016 5 z 5

Starý dobrý Ohníček. Ač už jsem v 70. letech byla "velká holka", Ohničkem jsem nepohrdla.

iva23
18.03.2015 5 z 5

Milá vzpomínka na Ohníček, jinak příjemné pobavení pro děti i dospělé. Některé příběhy jsou těžko řešitelné, některé naopak velice jednoduché, což knížce vůbec neubírá na kráse.

jarmik
24.02.2015 5 z 5

(SPOILER) Kdo náhodou detektiva Štiku nezná - protože třeba nečetl Ohníček, tak neví, že většinou se jedná o fingované zločiny a p. Štika odhalí, že oběť si vše jen vymyslela. Příběhy dodržují několik modelů, asi šest: vedle fingovaného zločinu to bývá odhalení nevinné lži někoho, kdo se chlubí na večírku, nebo též usvědčení nějakého pana Mojmíra (příp. pana Karla, pana Jaroslava, pana Bedřicha, pana Alfonse apod.), kterého detektiv Štika od počátku podezříval a který si marně připravoval alibi, většinou za pomoci manželky.

zuzosch
20.07.2014 4 z 5

Výběr asi třetiny všech komiksových příběhů detektiva Štiky, které vycházely v 70. a 80. letech v Ohníčku, co stránka, to příběh včetně vyřešení. Je příjemné si zavzpomínat, některé příběhy jsou jednoduché, některé, jak už tu bylo zmíněno, člověk horko těžko pochopí i po přečtení rozluštění :). Příběhy moc bavily i mou 6 letou dceru. Na škodu je snad jedině to, že některé příběhy se opakují (starší a novější verze).

novis70
01.02.2014

Některé záhady se nedají moc poznat i po vysvětlení :( ale kniha je dobrá :)

hoopoo
15.03.2013

Trochu nostalgie nad detektivkami se srandovní postavičkou detektiva Štiky. Zápletka a její řešení v 6 okýnkách příběhu. Může bavit malé i dospělé.

pro děti od 5 let komiksy pro děti Ohníček

Autoři knihy