Osvětim: Nacisté a konečné řešení

Osvětim: Nacisté a konečné řešení https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11579/bmid_osvetim-naciste-a-konecne-reseni-ePN-11579.jpg 5 194 46

V této přesvědčivé knize pojednává populární autor a reportér L. Rees o historii nejproslulejšího nacistického zařízení. Rees prostřednictvím tématu zkoumá holokaust v širším kontextu. Dokazuje, že tento tábor byl v nacistickém státě výjimečný, neboť sehrál rozhodující úlohu v "konečném řešení". Kniha zkoumá mentalitu a motivace nacistů; pachatelé hrůzných zločinů zde poprvé hovoří o svém jednání. Byly objeveny fascinující i znepokojivé skutečnosti - od zřízení nevěstince až po korupci rozšířenou po celém táboře. Seznámíte se s nově zpřístupněnými dokumenty ruských archivů, které často zpochybňují dříve používané argumenty.... Osvětim je příběh o vraždění, brutalitě, odvaze, útěku a přežití, působivá výpověď o tom, jak k lidské tragédii takového rozměru vůbec mohlo dojít.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Historie
Vydáno: , Knižní klub

Auschwitz , 2005

Lady Dracula
25.02.2014 5 z 5

Kniha je napsaná velmi čtivě, prolínání faktů s příběhy vždy dobře působilo na čtenáře. A tady to platí dvojnásob, vzhledem k tomu, na jaké téma je zaměřena.
Velké plus bych spatřovala i relativní citlivosti, s jakou se autor věnuje problematice, ale zároveň si nebere servítky s tím, jak se ke "konečnému řešení" stavěli v ostatních zemích, jak to probíhalo po válce a jak se k celkovému "problému" staví sami bývalí příslušníci SS. Také je na malé ploše knihy vykreslen náhled na stejnou věc z pohledu více lidí a o to více vychází najevo kolikrát spousta kontrastů.
Je to kniha s určitou hodnotou a všemi, kteří se o tuto problematiku zajímají, by neměla být opomenuta :)

miseb
08.07.2013 5 z 5

Tato kniha je velmi dobře napsaná, pokud lze tohle říct o knize zachycující takové hrůzy. Ale myslím, že je dobré, že se takové knihy vydávají, právě proto, aby se na ty hrůzy nezapomnělo.

Radimos85
15.02.2013 5 z 5

Tato kniha sloužila jako předloha pro dokument od BBC,který jsem viděl a narozdíl od jiných dokumentů stál za to a byl skvěle z filmován,uchvátilo mě v něm hodně faktů,které jsem znal po přečtení podobných knih s touto tématikou.Na rozdíl od dokumentu je kniha dosti obsáhlejší.Dobře reportérsky podaná a protkaná různymi příběhy přeživších.Na jednu stranu slyším z jiných zdrojů, jaká disciplína a postihy by potkaly přislušníky SS,kteří by porušily pravidla táboru.Ale jak vidím pravidla jsou k tomu,aby se porušovaly.Tak nevím proč tuto knihu nedoporučit někomu.

wally
04.01.2013 5 z 5

Po přečtení této knihy mi ještě dlouho běhal mráz po zádech....autor se vyloženě nepouští do moře faktů a dat, ale podává svědectví o této hrůze velice čtivou formou a proto to možná o tolik víc zasáhne....

Dera
30.08.2012 3 z 5

Autor knihy je reportér a taky jako reportáž to na mě působí. Neříkám, že je to úplně špatně, ale na toto téma existují lepší a kvalitnější knihy.

maryzka
18.04.2012 2 z 5

No tak nevim jestli autor to napsal opravdu nebo jestli překladatele se s touto látkou neumí vyrovnat. Pochopitelně se píše o počátcích tábora, jkonečné řešení , mučení, ale právě i ty zlčinci se zde představují jako lidé zamilovaní třeba do vězenkyn židovského puvodu, Jsem bohužel na rozpacíh jak to hodnoti ale zrovna bych ji nedoporučovala dětem do školy možná přečíst později.