Osudové proroctvo

Osudové proroctvo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171415/mid_osudove-proroctvo-Cvp-171415.png 3 2 2

Inteligentný triler Rogera R. Talbota je pre čitateľa nepopierateľne skvelý zážitok. Vychádza z apokalyptických predpovedí apoštola Jána, ktoré sa postupne odhaľujú v celej hrôze a vyhrotia sa v dramatickom momente, keď hrozba zániku ľudskej civilizácie je viac než reálna. Apokalypsa sa nezadržateľne blíži a vedia o tom len vyvolení, ktorí sa nedobrovoľne vrhajú do nerovného súboja s inteligentnými monštrami podporovanými obrovskými peniazmi nadnárodných spoločností. Jedným z nich je profesor katolíckej univerzity v Ríme Liam Brine, ktorý zdedí po svojom priateľovi, poslednom Majstrovi tajného rádu, poverenie strážiť najväčšie tajomstvo – dátum absolútneho zničenia sveta. Liam spolu so svojou vzdelanou švagrinou Alannou, ktorá je napoly moslimka, dešifruje v Apokalypse apoštola Jána tajné znamenia, ktoré potvrdia, že predchádzajúce predpovede sa do bodky splnili a nad ľudstvom visí hrozba zániku. Krutý boj islamského a katolíckeho fanatizmu nepozná zľutovanie s nevinnými a ohrozuje celú civilizáciu. V násilí sa napokon utopí každý dobrý úmysel (napríklad šírenie kresťanstva na jednej strane a islamu na druhej). Posledné proroctvo zániku, ktoré sa vzťahuje na modernú digitálnu éru, je mrazivo reálne a odhaľuje krehkosť ľudstva, života, modernej civilizácie, ktorá je taká vzdialená prírode. Je neuveriteľné, ako reálne autor zobrazil svet a fungovanie nadnárodných spoločností, kde sa točia miliardy, a ako doň zasadil strhujúci príbeh konkrétnych ľudí, ktorý sa pokojne mohol stať... Je to čitateľsky vierohodné, žiadna prvoplánovosť, neskutočne napínavé, skrátka skvelé! zdroj: http://www.knihozrut.sk/recenzie/osudove-proroctvo#sthash.xL5QMsoU.dpu ... celý text

Literatura světová
Vydáno: ,

I numeri della Sabbia , 2008

kadgam
15.08.2013

Z času na čas nás strašia apokalyptickými víziami o konci sveta v najbližšom čase. Potom je chvíľu ticho a začne to znovu.
Dôvody sú z jednej strany náboženské, aby sa ľudia kajali a držali v bázni a druhej finančníckej - aby nešetrili a žili teraz.
Kniha sa dobre číta, sklamaním boli pre mňa zbytočne teatrálne záverečné scény, ktoré pochovali nádej na odovzdanie autentického proroctva o konci sveta.

Autorovy knížky

Roger R. Talbot