Osudom spojení

Osudom spojení https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149181/bmid_osudom-spojeni-9Sw-149181.jpg 4 197 25

Edward Stamford žije so svojou dcérou Arabellou na panstve markíza z Bradbury, ktorý je falošne obvinený zo zrady kráľovnej a vraždy jej agenta. Falošne pred kráľovnou očierni nebohého markíza a získa tak jeho sídlo, titul i majetok. Na panstve žije tiež jeho neter Elise Radbornová, ktorej otec je už dlhší čas nezvestný. Zápletka sa začína odvíjať vo chvíli Arabellinej svadby, keď priatelia markíza Maxima Seymoura unesú namiesto jeho bývalej snúbenice Arabelly krásnu Elise. Po strastiplnej ceste do Nemecka sa Maxim a Elise spolu zosobášia a ich ceste za šťastím zdá sa, už nič nebráni.. V Anglicku získa u kráľovnej milosť, ale v zápätí Elise opäť unesú - vinníkom je tentoraz Quentin, ktorý má na svedomí únos jej otca, aj záhadné úmrtia Arabelliných nápadníkov.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

So worthy my love , 1989

MíšaS.
27.12.2023 2 z 5

Věděla jsem, co od knihy můžu čekat, a tak mě nepřekvapila svojí kýčovitostí, ale ani tak nemohu dát vyšší počet *, protože i takový typ literatury se dá napsat dobře a zajímavě.

helena9598
08.10.2023 4 z 5

Pěkně napsané na mě trošku moc popisů. Ale jinak další pěkná romantika. Maxim trošku rychle změnil na Elise názor a Elise byla opravdu dost nepříjemná zajatkyně,ale tradičně se vše v dobré obrátilo...

MAU256
31.07.2021 5 z 5

Musím dodat, že i tuto knížku autorka napsala pro romantické dušičky. Vždycky mne mrzí, když už se dočítám posledních stránek. Příběh Elise a Maxima byl krásný, ze začátku pln nenávisti, která se postupem času proměnila v lásku, se spoustou přátel a nečekaných událostí, které však, jak to tak bývá u romantických knížek, samozřejmě dopadnou jen a jen dobře :-). Knížku mohu jen doporučit.

petraj30
31.03.2020

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Kniha mě vůbec nebavila, více jak 400 stránek v podstatě o ničem - jen o únosu mladé pipi. Jak se chovala, to byla naprostá hrůza. Myslím, že se dostala na vrchní příčky mých nejméně oblíbených hrdinek, hrozně se divím, že po tom všem, co únoscům a vlastně i všem ostatním prováděla zůstala na živu. Bylo to strašně natahované, stačila by polovina stránek.
Pochybuji, že by mě kniha bavila více, kdybych ji četla v jiné době. Ale možná už jsem taky ovlivněná pochmurnou náladou celého Česka a svoje pocity si vybíjím na knize.

rampapa
07.01.2019 5 z 5

Nádherný příběh o lásce.Zamilovala jsem se do téhle knížky. Knížku velmi doporučuji.

munka
31.07.2018 5 z 5

Knihy od Kathleen Woodiwiss mám veľmi rada a ani táto nesklamala. Napätie spojené s romantikou, slovné prestrelky. Kto má rád historické romantické knihy doporučujem.

Květinka008
12.04.2018 3 z 5

Zcela souhlasím s vivalamuff. Dalo se to číst, i když trochu drhlo. Jsou i lepší knížky podobného schématu. Od KEW průměr.

LilianaFalcon
25.06.2017 1 z 5

Coze?! Mam dojem, ze si tu ze me delate srandu... Vzdyt to bylo neco hrozneho! Zkratila bych to na pulku, vymazala vsechno to znasilnovani a pak by to mozna slo...

MinaHawke
27.03.2017 5 z 5

Moc hezká kniha.

vivalamuff
28.01.2017 4 z 5

Jako napsané to bylo dobře. I zajímavý námět. Jen úděsně rozvleklé. Ta část s únosem se táhne až 200 stránek, než se Elise konečně dozví, kdo ji unesl. Kdyby to paní spisovatelka proškrtala a vyzdvihla stěžejní body, bylo by to mnohem záživnější.

xindl007
13.11.2016 4 z 5

Ten obrázek na obalu je prostě strašný. Ale děj se mi naštěstí líbil, byl napínavý od začátku do konce. Červená knihovna, ale rozhodně příjemná .

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Úžasně krásná kniha, jsem ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst.

severnizare
19.08.2015

Uzasna kniha a skvele antidepresivum. Vzdy mi zvedne naladu. Postava Elise je nejlepsi zenskou postavou u teto autorky a jednou z najlepsich v literature vubec. Docela snadno si ji muzeme predtavit i mezi nami. Odvaha, jiskra, skvely smysl pro humor...pan markyz to ma od prvniho okamziku hooooodne tezke.

pavlinkaa
06.05.2015 3 z 5

Tak nevím, mé pocity jsou z knihy půl na půl. Zajímavý příběh, pěkná zápletka, nečekaný zvrat to ano, ale některé až kýčovité pasáže mě nudily, jako třeba audience u královny.... ale musím říct, že u některých kousků jsem se i zasmála. Celkový dojem je vcelku sympatický :)

marie6113
13.04.2015 5 z 5

Uz jsem to cetla trochu davneji, ale zato asi petkrat. Jedna z knih, ktere zahreji dusicku, kdyz je kolem vsecko studene a na h...o. Napeti, romantika, uzasny humor. Vrele doporucuji. Omlouvam se za chybejici diakritiku, ale mam k dispozici pouze nemeckou klavesnici.

miruska1
22.09.2014 5 z 5

Kniha sa mi naozaj veľmi pačila. Pribeh bol zaujimavy od začiatku až do konca a aj som sa docela bavila. Určite to nebude moja jedina kniha od tejto autorky.

Barbora H
03.09.2014 4 z 5

Strašně mám ráda děj, kde se dva neustále hašteří a přitom se mají rádi... takže za mě super...

gabca007
28.09.2013 5 z 5

Jedna z nejhezčích hist. romancí, co jsem četla. Děj vás pohltí a nutí vás číst a číst....

p.avlina
22.05.2013 5 z 5

Skvělá knížka. Jestli mě něco baví víc než příběhy z období války Severu proti Jihu, tak je to právě Alžbětinská Anglie. Dobrá zápletka, dobré rozuzlení a skvělé čtení. Vtáhne vás to do děje a ani nevíte jak. K téhle knížce se pořád ráda vracím.

Lenka 13
31.03.2013 4 z 5

Opět krásná kniha,romantika,rytíři,přečteno jedním dechem.