Osudná věštba

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podle původního vydání "Bohdar" upravil Jan Petr Velkoborský. Mytologický román spisovatele a pedagoga (1873-1955) vypráví staroslovanskou báj o Bohdarovi. Bohdar, mladý a silný člen rodu Živaniců bodne v hádce o ženu svého bratra a prchá před pomstou rodu do kraje pod Babu. Zde poznává manželku kněze (=knížete), zamiluje se do ní a má s ní syna. Tento syn se potom podle věštby stává knězem Charvatů. Román se snaží vyvolat představy života a zvyků slovanských předků v severovýchodních Čechách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/171920/osudna-vestba-lj5-171920.jpg 4.210
Žánr:
Dobrodružné, Literatura česká
Vydáno:, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Osudná věštba

Přidat komentář
tenax
12.08.2013

Trochu "štorchovský" příběh, psaný kouzelnou češtinou, protkaných spoustou starobylých výrazů (hace, močidlo, kolí, stezník, chrastina, běs, brtník). Zajímavé a poutavé čtení.

HTO
01.11.2011

Výborná - a lehce sehnatelná - přesto, zdá se mi, málo známá kniha. Místy má dotek až fantasy literatury. Neměl jsem možnost číst první vydání, ale pokud to mohu takto posoudit, knize její kouzlo zůstalo – například slovo "strašlivý" je tam ve významu "bojácný". A tak vás zamrzí snad jenom to – teda pokud jste dítě – že hlavní hrdina není v celé knize fyzicky nejsilnější (aspoň mě to ve dvanácti trochu mrzelo).


Spolu s touto knihou uživatelé také navštívili:

Sen v bílém
Sen v bílém
Autonomie
Autonomie
Gejša
Gejša
Anastasia
Anastasia

Autor a jeho další knihy

Karel Sellner

Karel Sellner
česká, 1873 - 1955

všechny knihy autora

Kniha Osudná věštba je:

v Přečtených16x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce11x
v Chystám se číst2x
v Chci si koupit2x