Osudná věštba

Podle původního vydání "Bohdar" upravil Jan Petr Velkoborský. Mytologický román spisovatele a pedagoga (1873-1955) vypráví staroslovanskou báj o Bohdarovi. Bohdar, mladý a silný člen rodu Živaniců bodne v hádce o ženu svého bratra a prchá před pomstou rodu do kraje pod Babu. Zde poznává manželku kněze (=knížete), zamiluje se do ní a má s ní syna. Tento syn se potom podle věštby stává knězem Charvatů. Román se snaží vyvolat představy života a zvyků slovanských předků v severovýchodních Čechách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/171920/osudna-vestba-lj5-171920.jpg 4.210
Dobrodružné, Literatura česká
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Osudná věštba

tenax
12.08.2013

Trochu "štorchovský" příběh, psaný kouzelnou češtinou, protkaných spoustou starobylých výrazů (hace, močidlo, kolí, stezník, chrastina, běs, brtník). Zajímavé a poutavé čtení.

HTO
01.11.2011

Výborná - a lehce sehnatelná - přesto, zdá se mi, málo známá kniha. Místy má dotek až fantasy literatury. Neměl jsem možnost číst první vydání, ale pokud to mohu takto posoudit, knize její kouzlo zůstalo – například slovo "strašlivý" je tam ve významu "bojácný". A tak vás zamrzí snad jenom to – teda pokud jste dítě – že hlavní hrdina není v celé knize fyzicky nejsilnější (aspoň mě to ve dvanácti trochu mrzelo).

Spolu s touto knihou uživatelé také navštívili:

Sen v bílém
Sen v bílém