Osud Alexandrie

Osud Alexandrie https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36423/bmid_osud-alexandrie-QIj-36423.jpg 4 7 7

Rok 38 našeho letopočtu. Alexandrie je největší metropolí Středozemí, symbolem osvícení a filosofické centrum, jemuž závidí i Řím. Tam se soustřeďuje veškeré poznání lidstva, tam se směšují všechna náboženství a křesťanství nabírá na síle. Jednotlivé náboženské, filosofické i historické motivy, a především samotný příběh zmizení a návratu Delie je jen románovou konstrou k vytvoření velkolepé historické ságy, na jejímž půdorysu má autor možnost vykreslit všechny aspekty této pozoruhodné a neopakovatelné doby.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Volvox Globator

La fortune de Alexandrie

Felidae
13.09.2020 5 z 5

Výborně napsaný román, skvěle popsaná atmosféra starověké Alexandrie. Více než příběh, který je průměrný, čtenáře zaujme popis města, výklad filosofických směrů, kultura, národnosti apod. A tato nadstavba zaslouží plný počet hvězdiček.

Petra2805
14.12.2019 3 z 5

Pěkná kniha, dobře se čte. Autora doporučuji, jeho knihy jsou velmi čtivé

braunerova
18.09.2017 4 z 5

Zručně napsaný román, snad jen těch filosofických rozhovorů by mohlo být méně. Autor se drží historických faktů, řada postav i událostí jsou skutečné. Nechybí úklady, sex, náboženská sekta a čarodějnice:

"Alexandrijská štěstěna běhá po vlnách, řekl Filoxenos.
S láskou v plachtách, zamumlala Delia.
Nato se Ion pozdvihl na lůžku, natáhl nějaký ubrus a zvolal: Chytám vítr!
Byl trochu opilý. Koneckonců to bylo dítě, které je třeba obejmout."