Ostrov tisíce hvězd

Ostrov tisíce hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435963/bmid_ostrov-tisice-hvezd-Yp8-435963.jpg 5 11 11

Ostrov Tisíce hvězd odjakživa spočíval pod sametovou hvězdnatou oblohou. Jenže to se začíná měnit. Noc co noc přichází Stín a hvězdy jedna po druhé hasnou. Jedenáctiletá Tigris se s tatínkem stěhuje do nového bytu. Vůbec ji to ale netěší, v tom starém bylo tolik drobných památek na její mámu a ten nový je prostě jen prázdný. Jednoho dne ale Tigris objeví mezi stěhovacími krabicemi dřevěnou truhlu s nápisem „Lyřiny věci“. Lyra bylo jméno její maminky. Holčička si do truhly vleze a usne tam. Když se zase probudí, ocitne se na Ostrově tisíce hvězd. Setká se na něm s Ariann, jejími syny a klukem Leem. Jenže na ostrově žije také Stín – tvor, který zhasíná životodárné hvězdy. A je tam taky hrozivý Zkamenělý les, v němž zmizela Tigridina maminka… Ostrov tisíce hvězd je dobrodružný příběh o přátelství, ztrátě někoho blízkého, o rodinném tajemství, které nakonec vyjde najevo, i o tom, že o pocitech je lépe hovořit než je skrývat. „„Jak nepomyslet při četbě tohoto kouzelného, dojemného dobrodružného příběhu na knihu Astrid Lindgrenové Mio, můj Mio. Hrdinčina touha po matce je prodchnuta vroucností i obavami.“ Vi Läser... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Tusen stjärnors ö , 2019

sar.janurova
16.07.2023 5 z 5

Moc milá kniha pro mladší čtenáře, ve které se stejně stará hlavní hrdinka Tigris snaží vyrovnat se ztrátou maminky a tím jediným, co jí maminku ještě dokázalo připomínat - byt, který maminka přeměnila v domov... Celý příběh nám popisuje rozdíl mezi dětským a dospěláckým truchlením, vyrovnáváním se se situací a tím, co dokáže způsobit nedokázat o některých věcech a událostech mluvit, i když to myslíme sebevíc dobře vůči druhým. Nebo možná i vůči sobě?

dagmar7365
09.05.2021 5 z 5

Moc krásný příběh o ztrátách a nalézání, tajemstvích, hvězdách, růžích a lásce.
"Nakonec vždy všechno dobře dopadne. A co ještě dobře nedopadlo, to ještě není u konce."

Simona99
01.12.2020 5 z 5

Smutná, milá knížka o neutuchající rodičovské a sourozenecké lásce.
Knížka člověku dokáže otevřít oči...

Terilu
18.08.2020 5 z 5

Krásný příběh, krásná kniha s ilustrovanou obálkou ode mě :)

ostrovy pro děti od 11 let fantasy pro děti dětská dobrodružství

Autorovy knížky