Osmnáctí hraničáři

Osmnáctí hraničáři představují souhrn vzpomínek v prostoru opevnění v okolí Náchoda a promlouvá v nich jednadvacet pamětníků což k přihlédnutí, že tamní hraničářský pluk 18 nebyl do osudového Mnichova postaven na předpokládané stavy, je počet úctyhodný. V publikaci je rovněž uveřejněn poněkud vzácný nález odkazu dělníků stavební firmy Frič, kteří své poselství ukryli do skleněné láhve a zazdili do cihlové příčky jednoho z objektů a na své nalezení čekal až do druhé poloviny osmdesátých let. Do fotografické přílohy byly zařazeny i ojedinělé kresby vojáků uvnitř jednoho z objektů dělostřelecké tvrze Dobrošov, které vzniky v říjnu 1938 a vyjadřovaly názory a pocity osádky pěchotního srubu "Jeřáb" na dopad situace po kapitulaci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299024/osmnacti-hranicari-OQl-299024.jpg 52
Válečné, Historie, Vojenství
Vydáno:, Martin Vaňourek

Daydreamer
30.05.2016

Výborná knížka o našem opevnění v oblasti Náchodska, o našich statečných vojácích, kteří, plni skutečného odhodlání, chtěli bránit republiku vůči německému agresorovi i navzdory tragické skutečnosti, že jsme byli našimi "spojenci" dokonale opuštěni. Navzdory tomu, že pevnosti nebyly vždy zcela dokončeny a úplně vyzbrojeny... Tehdejší obránci zasloží naši nejvyšší úctu.

Autoři knihy

Eduard Stehlík