Osmijankove rozprávky

Osmijankove rozprávky https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221270/bmid_osmijankove-rozpravky-221270.jpg 4 14 2

Radosť a smiech detí i dospelých vzbudzuje každá zo 64 rozprávok o zvieratkách, princeznách, zázračných krajinách, detektívoch, vtáčikoch... Nestarnúce a aj po vyše štyridsiatich rokoch živé rozprávky vložila do Osmijankovej kapsičky vynikajúca spiso vateľka a veľká kamarátka detí Krista Bendová. Rozprávky pozná niekoľko generácií poslucháčov najmä vďaka ich magickej interpretácii Ctibora Filčíka v Slovenskom rozhlase. Táto kultová generačná kniha prinesie dnešným deťom rovnaké potešenie, aké pri čítaní zažívali ich rodičia a starí rodičia: vtip, neprekonateľný humor, nebojácnosť, dobrosrdečnosť a fantáziu. Osmijankove rozprávky bravúrne ilustrovala Božena Plocháňová a skvelú typogafiu im dodal Svetozár Mydlo.... celý text

Lessana
01.12.2018 3 z 5

Osmijanko nepatril k mojim obľúbeným knižným hrdinom v detstve a ani tie ilustrácie mi neboli úplne "po chuti", no jednako len, je to spomienka na detstvo a začiatky mojej čitateľskej "kariéry" :).

Silmarien
02.06.2018 5 z 5

Pre mňa nesmrteľná klasika s humorom, ktorý milujem dodnes a občas ho podvedome hľadám aj v dnešných rozprávkach.