Oskar Ed 1–3 (souborné vydání)

Oskar Ed 1–3 (souborné vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531233/bmid_oskar-ed-1-3-souborne-vydani-65bc9d7445b54.png 4 2 1

Oskar Ed série

Nepodařilo se dohledat, jak dlouho se Branko Jelinek a Oskar Ed znají. Některé zdroje tvrdí, že snad už od raného dětství. Jisté je, že jejich první spolupráce proběhla na začátku tohoto tisíciletí, kdy Branko nabídl Oskarovi hlavní roli ve své komiksové trilogii Oskar Ed (2003–2006), jejíž souborné vydání držíte právě v rukou. Branko našel v Oskarovi ideálního představitele pro své příběhy. A můžeme jen spekulovat, kolik skutečného Oskara je v rolích, které mu Branko doslova nakreslil na tělo. Oba o tom záhadně mlčí. Ostatně na tom vlastně tolik nezáleží. Důležité je, že jejich spolupráce se ukázala být velmi šťastná a plodná. Komiksové album Oskar Ed: Můj největší sen (2016) to jen potvrdilo. Oskar předvedl strhující výkon v dalším drásavě surreálném příběhu. Je téměř jisté, že Branko a Oskar ještě zdaleka neřekli poslední slovo, slovo vsazené do komiksové bubliny ve tvaru elipsy anebo vajíčka, chcete-li. Vajíčka, ve kterém už se možná rodí zárodek dalšího vyprávění.... celý text

Norri
28.03.2024 3 z 5

Hm, za čas si to budu muset sjet ještě jednou. Snad po sté zjišťuji, že tyhle psycho věci nejsou pro mě. Co jsem vlastně čekal? Knihu “Oskar Ed: Můj největší sen jsem už četl a byl jsem na konci stejně zmatený, jako teď. Jasně, pointu jsem zhruba pochopil, ale ještě několik dní se to v hlavě budu snažit složit do kompletního jasného obrazu. Stejně to ale nakonec vyšumí do ztracena a bez uspokojení

Nechápejte mě špatně, neříkám, že je ta kniha špatná. Jenom to potřebuje určité mentální nastavení, který asi nemám. Začalo to jako skvělý absurdní horror. Nápady jsou tam fakt krásně šílené a bavil jsem se. Říkal jsem si, že je super, že oproti knize “Můj největší sen je tady všechno “realita. Všechny ty divné věci přece vidí i policajti. Něco mi sice tak úplně nesedělo, ale i tak to bylo fajn. Pak se to ale začalo překlápět do halucinací a snů, aby to zase na konci otočilo celé mé chápání naruby a nohama vzhůru.

Kresba, fantazie a imaginace Branka Jelínka je úžasná.

Kniha Oskar Ed 1–3 (souborné vydání) je v