Osada na kolečkách

Osada na kolečkách https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145965/mid_osada-na-koleckach-e8b-145965.png 4 2 1

Příběh pěti kamarádů,kteří jezdili na kolech a tábořili.Kniha popisuje jejich příhody a také okolní přírodu.

IvanaBr
16.07.2015 4 z 5

Tuto malou knížku pro kluky od 10 let mám od svých dětských let. Mám ji moc ráda. v dětství a dospívání jsem jí četla několikrát. V dospělosti ležela polozapomenuta v knihovně. Loni v létě jsem se k ní vrátila v době, kdy se má dospělá dcera chystala na svou první cyklodovolenou. :-)
Sama jsem na kole nikdy moc nejezdila. Jízdy na kole za celý svůj život bych mohla spočítat na prstech svých rukou. Mockrát jsem však tábořila. rozhodně v dětství. I když to bylo s rodiči a sourozenci.
Příběh je velmi jednoduchý a dalo by se říci plochý. Popisy krajiny, řeč ptactva, svítání, západy slunce, ohně jsou však nezapomenutelné. A ta skvělá čeština. Dokonalá, květnatá, skoro bych mohla říci božská. I ve své dnes už trochu archaické podobě. V dnešních knihách tak dokonalou češtinu už nevídám. A jen tento zážitek za přečtení rozhodně stojí.
A to nemluvím o krásné pohádce o vývoji cyklistiky (od jeho pravěku až do dnes bych asi řekla "středověku" :-) )