Orlíček

Orlíček https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232011/bmid_orlicek-64b7e14fab278.png 3 1 1

Příběh hrdinek Sovětského svazu Mariny Orlovové a Sašenky Kuzněcovové v době Velké vlastenecké války.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

Девушка в шинели (Devuška v šineli) , 1951

Orlíček
13.05.2016

Tato kniha nasmerovala muj zivot! Diky ji jsem se kdysi jako sedmnactileta prihlasila na skoky do vody. Tam jsem mela jednou nehodu, diky ktere jsem se seznamila s mym budoucim muzem. Mela jsem byt ucitelka ale muj tenkrat jeste pritel si z toho povolani delal legraci, tak jsem, zase inspirovana touto knihou, prestoupila na architekturu, kterou praktikuji dodnes....

Perseus
20.02.2016 3 z 5

Tato kniha má jednu obrovskou nevýhodu a to dobu svého vzniku. Kdyby vyšla někdy v 90. letech tak by byla možná čtivější, ale bohužel vyšla v roce 1953/4, takže je silně infikovaná sovětskou propagandou a na skutečně zajímavé věci už nezbývá místo. Prakticky největší zážitek obou hrdinek je vstup do komunistické strany. Jsou zde věci známé především starší generaci jako plnění plánu na 150%, sliby vítězství nad tyranií atd. Nicméně pokud odfiltrujete tyto blbosti, tak je příběh docela zajímavý a čtivý. Dvě kamarádky se stanou odstřelovačkami, společně bojují, baví se a nakonec i zemřou. Ano kniha končí tragicky, což je docela škoda.

Autorovy knížky

Naděžda Čertovová (p)