Oprsklovi

Oprsklovi https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278891/bmid_oprsklovi-3oE-278891.jpg 5 23 8

Oprsklovi série

Pan a paní Oprsklovi jsou navlas stejní jako vy nebo já: bydlí v pěkném domku na předměstí, mají práci (třeba vymýšlení vtípků do humorných přáníček) a rádi se smějí. Je tu ovšem maličkatý rozdíl: jsou to totiž hyeny. Ano, přesně tak – divoké šelmy porostlé srstí, s ocasem zastrčeným do kalhot a v jednom kuse se chechtají. Doposud se Oprsklovým dařilo udržet své tajemství pod pokličkou, dokonce i po narození dvojčátek Bohouše a Bětky. Jenže všetečný stařík odvedle začíná něco tušit, a když se navíc po návštěvě nedalekého safari parku hyení rodinka rozhodne uskutečnit jeden pěkně riskantní plán, mohlo by to znamenat konec jejich pečlivě střeženého tajemství. A co si pak pomyslí sousedé?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Mladá fronta

The Bolds , 2015

marek6626
05.04.2023 3 z 5

Kniha je určená spíše pro malé děti. Je to komedie. Text je napsaný větším písmem a dobře se čte. Je více dobrodružná a vtipná pro lidi co více čtou moc nezaujme. Zkráceně je o tom že dvě hyeny se rozhodnou že utečou do Anglie de začnou žít jako lidi a stávají se jim vtipné příhody. Je více obrázková ale jak už jsem říkal pro menší děti je to lepší. Nápad knihy je zajímavý ale mohl děj by mohl být lepší. Je to moje první kniha od tohoto autora a popravdě mě moc nezaujmul , bude to ale tím že nejsem cílová kategorie. Kniha se mi líbla ale mohla by být i lepší takže dávám ferovích 4/6.

Tony86
13.11.2021 5 z 5

Dárek 11leté neteři. Úvod mě tak chytl, že jsem si ji před předáním musel přečíst sám. Geniální. Čtivé, zábavné a to i zásluhou skvělého překladu.

neolitka
31.01.2021 1 z 5

Kniha mě nebavila.

blebuska
11.09.2019 5 z 5

Vtipná, chytrá knížka, která zaujme malé i velké čtenáře :-)

Karinka2012
12.08.2019 5 z 5

Byla to moc hezká knížka. Dobrodružná , napínavá a hlavně vtipná. Určitě chci druhý díl.

Sovička261
16.03.2019 5 z 5

Super kniha plná vtipů

Pegasus
11.02.2019 5 z 5

Moc pěkný a vtipný příběh. Bavila jsem se od začátku do konce. A musím vyzdvihnout krásné ilustrace.

zupri
27.08.2017 4 z 5

Dětem se knížka moc líbila, vyžádaly si i 2. díl.

hyeny

Julian Clary