Opona bez potlesku

Nový román národního umělce Zdeňka Pluhaře přináší tentokrát komorně laděný příběh z divadelního prostředí. Hrdinu, nadšeného milovníka umění, přivedly náhoda a spletitá osobní situace na místo ředitele divadla. Ve zralých letech, kdy kariéry už končívají, přichází na malou regionální scénu a s přímočarým idealismem amatérů ji chce pozvednout ideově, režijně i herecky. Jeho život tak získává nový impuls a smysl; osobité pojetí tvůrčí práce a snaha, aby se výchovná funkce umění neredukovala na pouhý didaktismus a umělecká aktuálnost na aktualitu – a to v situaci, která je povážlivě komplikována jeho milostným vztahem k začínající herečce. Vyváženost Pluhařových děl tkví v autorově schopnosti zprostředkovat poutavým, psychologicky i sociálně konkrétním příběhem závažný společenský obsah, a navíc dát textu obecnější platnost a nadčasové vyznění. Autorova znalost prostředí, výstižná kresba postav i doby, jazyková kultivovanost, spád děje a myšlenková naléhavost předurčují tento román k vřelému přijetí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108923/big_opona-bez-potlesku-HYM-108923.jpg 3.211

Kniha Opona bez potlesku

martunka
05.12.2021

Tohle je druhá kniha od tohoto skvělého autora, kterou jsem přečetla. A zase to bylo milé a kvalitní čtení.

jprst
30.08.2020

Docela nudný román, kterému chybí spád a větší dávka poutavosti. Prostě šedivý průměr dobrý k rychlejšímu usínání.

čekanka13
11.02.2019odpad!

Tak jsem se vrátila 50 let zpět. Mohla jse si to ušetřit.