Opice neveria, že pochádzajú z človeka

Opice neveria, že pochádzajú z človeka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127683/opice-neveria-ze-pochadzaju-z-cloveka-127683.jpg 1 1 1

Zamyslime sa nad veľkopanskými sľubmi, ktoré sú čoraz bombastickejšie, nad lžami, ktoré sú stále rafinovanejšie. Vymývanie mozgov pokračuje a bude pokračovať, pokiaľ ľudom nespadnú klapky z očí. Uveria ľudia západnej demagógii? Nie je náhoda, že niekomu vyhovuje agresívna mládež? Výchova k negatívnym hodnotám skutočne dosahuje úspechy. V najdemokratickejšej krajine sa strieľa, prekvitá obchod so zbraňami a drogami. Drogy a zbrane sú žiadaným artiklom mládeže a úletom k slobode, ale nik nemá slobodnú vôľu, vždy podlieha nejakej forme výchovy k slobode. ONI presne vedia, čo chcú z ľudí v budúcnosti mať: POSLUŠNÉ STROJE, NESCHOPNÉ REPRODUKCIE. Civilizácia speje ku krachu a nič ju nezastaví.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje Žurnalistika, publicistika
Vydáno: , Eko-konzult

Opice neveria, že pochádzaju z človeka , 2005

Garik
06.11.2012 1 z 5

Tak nás zase jeden autor obšťastnil nekontrolovaným výlevom svojich úžasných myšlienok, pričom, chtiac nám toho povedať strašne veľa, si vôbec nevšímal časté rozpory vo svojich tvrdeniach. Bod za autorovu snahu odovzdať ľudstvu svoje posolstvo, dúfajúc, že je to už od pána Závodného všetko.
Na záver jeden myšlienkový „skvost“ za všetky alebo ako si autor predstavuje „cestu k inteligencii“: „Morálka čo najjednoduchšia, aby s ňou nemalo problémy právo.“ (str. 99)

společensko-politická publicistika kritika náboženství

Autorovy knížky

2007  20%Opice neveria, že pochádzajú z človeka

Kniha Opice neveria, že pochádzajú z človeka je v