Opica Škorica znova čaruje

Opica Škorica znova čaruje https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502356/bmid_opica-skorica-znova-caruje-PgS-502356.jpg 4 2 1

Opica Škorica série

Nezbedná opička, ktorú máte tak radi, už po štvrtý raz vyskočila z rozprávkovej knižky, aby vás pobavila ďalšími dobrodružstvami. Už viete, že rada vyvádza smiešne kúsky a čaruje. No pozor! Nie vždy sa jej šibalstvá vydaria. Občas treba Škoricu vychovávať. Vďaka jej príbehom sa aj malí čitatelia naučia, čo je správne a čo nie.

martin_aston
12.01.2023 3 z 5

Prvé tri diely boli vynikajúce. Dobré príbehy kombinované s poučením o vhodnom správaní.
Je prirodzené, že témy slušného správania nie sú nekonečné, a že sa raz vyčerpajú. A zaujímavé príbehy tiež. Štvrtá kniha je už len knihou menej kvalitných príbehov bez poučení, a podľa mňa aj bez nejakej väčšej pointy.
Ďeťom sa páči. Za mňa je to už len taký odvar prvých dielov, ďalši kniha tam, kde by tretí diel bol dôstojným zavŕšením trilógie. 4. diel naberá smer "Miška a jej malí pacienti", kde je to tiež opakovanie tej istej témy v rôznych obmenách do nemlátom.
Každopádne, autorovi patrí obrovská vďaka z prvé tri diely, ktoré sú vynikajúcim počinom a odporúčam ich všetkým deťom aj ich rodičom.