Operace Valkýra

Operace Valkýra https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31162/bmid_operace-valkyra-T5o-31162.jpg 5 36 12

Podtitul: Vše o spiknutí, které mohlo změnit dějiny 20. století Atentát na Hitlera z 20. července 1944 byl velkým úspěchem a paradoxně i hlavním selháním hnutí odporu proti nacistickému režimu. Bomba, která explodovala onoho dne ve Vůdcově hlavním stanu a která měla na místě ukončit diktátorův život, představovala vyvrcholení nekonečné série snah, jež začaly před více než desetiletím a jejichž cílem bylo zbavit Německo nacistické noční můry.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Historie
Vydáno: ,

Operación Valkiria , 2007

vvikingg
11.03.2023 4 z 5

Dopuručuji velmi čtivě napsáno, spousta zajímavých neokoukaných fotografii, v úvodu knihy nezapomněl autor na 2 méně známé pokusy o atentát na Hitlera

Batigol555
27.12.2022 5 z 5

Poutavě napsaná kniha, plná zajímavých informací týkajících se operace Valkýra.
Kniha se velmi dobře četla a obsahuje mnoho fotografií z té doby.

konicekbily
23.10.2022 5 z 5

Opakovaně se ke knížce vracím a posuzuji akce jednotlivých atentátníků na provedení - úspěšné - na Adolfa Hitlera. Zejména toho ze dne 20.71944 - měl to být počátek převratu v průběhu války. Hitlera se nepodařilo usmrtit - přesto byla spuštěna akce na odstranění Hitlera od moci. Pokus o puč se nezdařil - a je zde i vyhodnocení, proč se vše nevydařilo. Myslím si, že je to jedna z nejlepších knih na toto téma.

AlbionFoxyFox
25.01.2022 5 z 5

Perfektně napsaná kniha, obsahuje vše potřebné k atentátu a výborně se čte.

Chemiczka
13.02.2019 5 z 5

Zevrubný popis "téměř" úspěšného atentátu na A. Hitlera. Zpracované opravdu pečlivě. Autor rozebírá Stauffenbergovo mládí a zrání, válečné zkušenosti a přerod z nacisty ve vůdcova odpůrce. Samotný atentát minutu po minutě, a především pozdější děj po výbuchu bomby, práce spiklenců v Berlíně i jejich poslední okamžiky. Kniha je doplněna bohatým poznámkovým aparátem, nechybí fotografie (dobové i ze současnosti).
Výborné kniha o jedné z důležitých kapitol Německa, i když je třeba si uvědomit, že spiklenci se pokoušeli zabít Hitlera, ale zachovat Německo a odvrátit vlnu následných poválečných represí.

konicekbily
31.08.2016 5 z 5

Knihu jsem pojal jako encyklopedii akcí související s nápady na zastavení nacismu v Německu a nezklamala mne.

Paulika
14.01.2016 5 z 5

Vcelku vycerpavajici kniha o nejznamejsim atentatu na AH. Autor zminuje i jine atentaty na AH. Kniha docela podrobne popisuje prubeh cele nezdarene akce. Potesi i obrazova dokumentace: z mista cinu, situacni planek umisteni vybusniny a fotky hlavnich akteru. Kniha je doplnena i posledni kapitolou a to analyzou, co selhalo, co se melo udelat, aby akce byla uspesna a mozny rozbor alternativni historie, kdyby AH pri atentatu zemrel. V dodatcich nalezente vystrizky z doboveho tisku. Knize, jako dokumentu o dane dobe, neni co vycist.
Velice zajimava informace pro Cesko je, ze je dobre, ze se atentat/prevrat nepodaril a valka skoncila totalni porazkou, protoze pokud by spojenci pristoupili na okamzite mirove podminky se spiklenci, tak by Cesko zustalo oklestene o uzemi, jak bylo definovane v Mnichovske dohode. Bylo jednou z podminek samotneho Stauffenberga.

milamarus
22.05.2015 5 z 5

Bylo nutné učinit rozhodnutí, na jaké straně bude stát. Cítil určitou morální povinnost vůči své říši a jejímu obyvatelstvu; chtěl klid a mír, chtěl jiné Německo, a to i přes důsledky jejich operace - jako je hrozba fyzické likvidace, odloučení od rodiny či opovržení společností, která je bude mít za zločince. Rozhodl se být zrádcem a postavil se spolu s dalšími důstojníky proti vůdci. Poslední slova tohoto muže zněla: ,,Ať žije svaté Německo!“

Má můj obdiv!

michal9632
15.06.2014 5 z 5

Velice poutavá kniha o hraběti von Stauffenbergovi. Čte se jedním dechem.

Mezclar
01.01.2013 5 z 5

Velice poutavá a dobře čtená kniha od tohto autora

kalache
28.08.2012 3 z 5

Proč Bůh nechal Hitlera tak dlouho žít aneb svině mají štěstí....

immortal-party
15.06.2011 5 z 5

prostě SPOUSTA zajímavých věcí, co jste ještě nevěděli!