Ontogeneze lidské psychiky II.

Ontogeneze lidské psychiky II. https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73877/ontogeneze-lidske-psychiky-ii-MEJ-73877.jpg 5 5 2

Filomena1961
18.02.2023 5 z 5

Druhý díl ontogeneze je poměrně útlejší, zahrnuje věk od patnácti do třiceti let. Podle věkových stupňů dělí se práce na dva velké oddíly - období postpubescentní 15 - 20 let a na věk "mecitma " od 20 - 30 let. V obou částech postupuje autor obdobně, po charakteristice období a metod jejího zkoumání se zabývá fyziologickým vývojem osobnosti a proměnami jejich intelektuálních složek. Věnuje se rovněž otázkám pracovního zařazení, tvůrčí činnosti i specifickým problémům sexuálně-erotickým. V díle je shromážděno obrovské množství poznatků, jedinou nevýhodou jsou zastaralá statistická data. Druhý díl končí třicátým rokem, kdy se zakončuje jedno z nejdynamičtějších období celého lidského života a zralá bytost přechází z období mládí do dospělosti. Knihu jak jinak samozřejmě doporučuji.

WEIL
30.06.2011 4 z 5

Některé výkony, jak ukazují příklady v této knize, tak je možno dosahovat jen v určitém věku.

ontogeneze

Václav Příhoda
česká, 1889 - 1979
1977  80%Ontogeneze lidské psychiky I.
1974  94%Ontogeneze lidské psychiky IV.
1983  96%Ontogeneze lidské psychiky II.
1977  96%Ontogeneze lidské psychiky III.
1966  100%Problematika předškolní výchovy

Kniha Ontogeneze lidské psychiky II. je v